X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska w strefie zielonej na epidemicznej mapie swobodnego przepływu osób

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 03:00
Niemal cała Polska, jako jeden z niewielu krajów Europy, znalazła się w strefie zielonej na mapie Rady Europejskiej, która w związku z pandemią COVID-19 wydała zalecenia dotyczące swobodnego przepływu osób, oparte na poziomie zakażeń w poszczególnych krajach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Epidemiczną mapę dotyczącą swobodnego przepływu osób opracowało Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Strefa zielona oznacza, że 14-dniowy wskaźnik nowych zakażeń jest mniejszy niż 50, a wskaźnik pozytywnych testów jest poniżej 4 proc. lub 14-dniowy wskaźnik nowych zakażeń jest mniejszy niż 75, a wskaźnik pozytywnych testów - mniejszy niż 1 proc.

lotnisko chopina 1200 free
Lotnisko Chopina wraca do gry. Rośnie liczba obsługiwanych pasażerów i kierunków

Większość Europy objęta strefą pomarańczową

W tej strefie znalazła się niemal cała Polska z wyjątkiem województwa lubelskiego, które objęte zostało strefa pomarańczową. Strefa ta oznacza, że wskaźnik nowych zakażeń z 14 dni jest mniejszy niż 50 i wskaźnik pozytywnych testów równy 4 proc. lub więcej. Może też oznaczać, że wskaźnik nowych zakażeń z 14 dni oscyluje między 50 a 75 i wskaźnik pozytywnych testów jest równy 1 proc. lub więcej; lub wskaźnik z 14 dni wynosi między 75 a 200 i wskaźnik pozytywnych testów jest poniżej 4 proc.

W strefie zielonej znalazły się także północno-wschodnie rejony Niemiec, niemal całe Węgry, cała Rumunia, część Bułgarii, niemal cała Finlandia, cała Islandia, północne rejony Norwegii oraz Sardynia.

Większość Europy objęta została strefą pomarańczową. Natomiast kolorem czerwonym, gdzie sytuacja jest nadal niepokojąca, oznaczono centralne rejony Hiszpanii, całą Holandię, północne tereny Danii, południową oraz północną część Szwecji, a także całą Łotwę. 

ks

Czytaj także

Szczepienia nastolatków na COVID-19. Prof. Gut: nie ma powodów do powściągliwości

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 20:15
- Jeśli chodzi o przenoszenie wirusa, to rzeczywiście, transmisja od dzieci do 12. roku życia jest mniej więcej czterokrotnie niższa niż od osób powyżej tej granicy, a zwłaszcza powyżej 16 roku życia - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. - Pamiętajmy, że nie cała populacja dorosłych może zostać zaszczepiona isą ludzie, których będzie bardzo trudno zaszczepić - nadmienił, pytany o szczepienia nastolatków. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny transport szczepionek do Polski. Potwierdzono dostawę preparatów trzech firm

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 06:26
- W tym tygodniu planowana jest dostawa do Polski m.in. 2,15 mln szczepionek przeciw COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, 267 tys. od firmy Moderna oraz 98 tys. od Johnson & Johnson – przekazał prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijny certyfikat covidowy. Jak działa, komu przysługuje i jak go zdobyć?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 09:00
Unijny certyfikat covidowy można pobrać już od 1 czerwca. Choć oficjalnie zacznie obowiązywać 1 lipca, Polska już go wydaje i honoruje. Kto może go otrzymać? Jak wygląda? Jakie są korzyści z posiadania paszportu?
rozwiń zwiń