X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tokio: prezydent Andrzej Duda spotkał się z cesarzem Japonii Naruhito

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 08:58
Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z wizytą w Japonii, został w piątek przyjęty na audiencji przez cesarza Japonii Naruhito. W piątek prezydent weźmie także udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Marek Borawski/Kancelaria Prezydenta RP

Wcześniej w piątek Andrzej Duda spotkał się z Przewodniczącym MKOL Thomasem Bachem.

W czwartek podczas uroczystości w Ambasadzie RP w Tokio prezydent odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - za wybitne zasługi w rozwijaniu przemysłu motoryzacyjnego w Polsce oraz działalność na rzecz polsko-japońskiej współpracy kulturalnej - prezesa koncernu Toyota Takeshi Uchiyamada.

Andrzej Duda Tokio Fukudenkai F TT 1200.jpg
Prezydent w ośrodku Fukudenkai w Tokio: to miejsce, które jest symbolem polsko-japońskiej przyjaźni

Prezydent odwiedził także ośrodek Fukudenkai w Tokio, który w latach 1920-1922 udzielił pomocy kilkuset tzw. sierotom syberyjskim, czyli dzieciom i wnukom polskich zesłańców na Syberię. Początkowo ośrodek pomagał dzieciom (sierotom i chorym), obecnie również samotnym osobom starszym.

Spotkanie z premierem

W ramach wizyty w Japonii przewidziane jest jeszcze m.in. spotkanie prezydenta z premierem Japonii Yoshihide Sugą, zaplanowane na sobotę.

W środę szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch mówił, że prezydent Andrzej Duda udaje się do Japonii, gdzie chce wesprzeć polskich sportowców uczestniczących w Igrzyskach Olimpijskich. - To był dla nich niezmiernie trudny sezon. Każdy, kto uprawiał sport wie, co znaczy przełożenie igrzysk, że wiąże się to ze zmianą całego cyklu przygotowań - podkreślił minister.

pg

Czytaj także

Prezydent: należy dołożyć wszelkich starań, aby wymusić na Rosji przestrzeganie prawa międzynarodowego

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 11:53
- Polska obejmuje w przyszłym roku przewodnictwo w OBWE i będziemy te tematy na forum OBWE na pewno podnosić - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Tbilisi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda w Japonii. Ambasador Polski opisuje plan wizyty

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 05:52
Udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio, spotkanie z cesarzem i premierem japońskiego rządu - to najważniejsze punkty wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Japonii. Prezydent będzie przebywał w kraju "kwitnącej wiśni" do niedzieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łączą nas szczególne więzi, ich symbolem są przedsiębiorcy". Prezydent o relacjach polsko-japońskich

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 11:40
Prezydent Andrzej Duda uhonorował prezesa Toyoty Takeshiego Uchiyamadę Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w polskiej ambasadzie w Tokio, do którego dziś przybył prezydent Polski. Takeshi Uchiyamada otrzymał Order za wybitne zasługi w rozwijaniu przemysłu motoryzacyjnego w Polsce oraz działalność na rzecz współpracy kulturalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent spotka się z cesarzem Japonii. Tematem relacje dwustronne

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 07:18
Podczas drugiego dnia wizyty w Japonii Andrzej Duda spotka się z cesarzem Japonii Naruhito. Wcześniej prezydent spotka się z przewodniczącym MKOL Thomasem Bachem.
rozwiń zwiń