X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Walka z dezinformacją ws. szczepień. Biały Dom: ludzie umierają z powodu fałszywych informacji

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 23:55
Biały Dom wzywa firmy technologiczne do walki z dezinformacją w sprawie szczepionek na koronawirusa. Prezydent Joe Biden mówi, że rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat szczepionek powoduje ofiary śmiertelne.
Biały Dom
Biały DomFoto: Andrea Izzotti/ Shutterstock

Przed odlotem helikopterem Marine One na weekend do ośrodka Camp David, Joe Biden został zapytany, jakie jest jego przesłanie w sprawie dezinformacji na temat szczepień na Facebooku i innych platform społecznościowych.

"Zabijają ludzi"

- Oni zabijają ludzi. Jedyna pandemia, z jaką mamy do czynienia występuje wśród niezaszczepionych - powiedział prezydent USA.

Posłuchaj
00:47 11196490_1.mp3 Biały Dom wzywa firmy technologiczne do walki z dezinformacją w sprawie szczepionek. Z Białego Domu, Marek Wałkuski (IAR)

Podobną opinię wyraziła rzecznik Białego Domu Jen Psaki.

- Ludzie w naszym kraju umierają z powodu dezinformacji, ponieważ rezygnują z zaszczepienia się - młodzi, starsi, dzieci. Takie są skutki dezinformacji - mówiła.

Naukowcy COVID free shutt-1200.jpg
Czy stworzono terapię przeciwko COVID-19? Badacze: wyniki są obiecujące

Rzecznik Białego Domu dodała, że większość nieprawdziwych informacji o szczepionkach generuje kilkanaście kont w mediach społecznościowych i wyraziła przekonanie, że firmy technologiczne powinny im to uniemożliwić.

Czytaj także:

Jen Psaki powiedziała, że Rosja i Chiny promując własne szczepionki, celowo rozpowszechniają informacje podważające zaufanie do zachodnich szczepionek poprzez wyolbrzymianie potencjalnego ryzyka ich skutków ubocznych.

Facebook odpiera zarzuty

certtyfikat podróż shutterstock_1930262825 1200.jpg
Gdzie będą wymagać od nas szczepień? Zmieniają się zasady wstępu do lokali za granicą

Facebook w odpowiedzi oświadczył, że podejmuje "wysiłki zmierzające do ukazywania faktów" i w rzeczywistości ratują one życie. W serwisie ponad dwa miliardy osób miały zetknąć się z wiarygodnymi informacjami o COVID-19 i szczepionkach.

To - według Facebooka - więcej niż w jakimkolwiek innym miejscu w Internecie. "Nie będziemy rozpraszać się oskarżeniami, które nie znajdują odzwierciedlenia w faktach" - dodała firma w oświadczeniu.

bf, jmo

Czytaj także

Główny doradca medyczny prezydenta USA apeluje o skrupulatność w podawaniu drugiej dawki szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 05:53
- Główny doradca medyczny prezydenta USA Anthony Fauci mówił w niedzielę o potrzebie podawania w ustalonym terminie ludziom dwu dawek szczepionek ma koronawirusa. Według niektórych najwyższych urzędników służby zdrowia priorytetem winno być podanie pierwszej dawki jak największej liczbie osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienie osób poniżej 16. roku życia w USA? Wnioskuje o to Pfizer

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 21:37
Amerykański koncern Pfizer Inc. i jego niemiecki partner BioNTech złożyły w piątek w USA wniosek o rozszerzenie zezwolenia na stosowanie ich szczepionki przeciw COVID-19 na młodzież w wieku 12-15 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia koronawirusa. USA wstrzymają szczepienia preparatem Johnson & Johnson

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 15:32
Amerykański rząd federalny wstrzyma podawanie szczepionek Johnson & Johnson do czasu wyjaśnienia kilku przypadków zakrzepów krwi po podaniu tego preparatu. Władze USA wezwały poszczególne stany aby również, do czasu wyjaśnienia wątpliwości, stosowały inne szczepionki.
rozwiń zwiń