X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wszyscy Amerykanie mogą się zaszczepić. Niektóre punkty nie wymagają nawet rejestracji

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 19:44
Od dziś wszyscy Amerykanie niezależnie od wieku, stanu zdrowia i wykonywanej pracy mogą się szczepić na COVID-19. Według najnowszych danych połowa dorosłej populacji Stanów Zjednoczonych jest już po pierwszej dawce szczepionki.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: PAP/EPA/Tamas Vasvari

Wszystkie amerykańskie stany zniosły już ograniczenia w dostępie do szczepionki na COVID-19. Rejestrować się mogą wszystkie osoby powyżej 16 roku życia.

Czytaj także:
szczepionka_pap_1200 (19).jpg
"Nie wynaleziono lepszego lekarstwa na tę okropną epidemię". Premier o szczepieniach

W większości stanów terminy są niemal natychmiastowe. Zaszczepić się można w szpitalach, aptekach, punktach masowych szczepień w halach sportowych i stadionach a także namiotach ustawionych na parkingach i przy drogach. W niektórych miejscach nie trzeba się nawet rejestrować. Można przyjść na szczepienia w drodze do pracy albo po zakupy.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:47 11028898_1.mp3 Wszyscy Amerykanie mogą się zaszczepić przeciw COVID-19. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Szczepienia w USA

Przebieg szczepień w USA powszechnie uważany jest za sukces. Według danych Centrum Kontroli i Prewencji Chorób 50,4% dorosłych Amerykanów otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki, jedna trzecia populacji jest w pełni zaszczepiona.

Wśród osób powyżej 65 roku życia szczepionkę otrzymało ponad 80%. Amerykanie szczepią przede wszystkim preparatami Pfizer i Moderna. Szczepienia środkiem Johnson & Johnson zostały wstrzymane. Decyzja w sprawie możliwego ich wznowienia powinna zapaść jeszcze w tym tygodniu.

jbt

Czytaj także

Szczepienie osób poniżej 16. roku życia w USA? Wnioskuje o to Pfizer

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 21:37
Amerykański koncern Pfizer Inc. i jego niemiecki partner BioNTech złożyły w piątek w USA wniosek o rozszerzenie zezwolenia na stosowanie ich szczepionki przeciw COVID-19 na młodzież w wieku 12-15 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia koronawirusa. USA wstrzymają szczepienia preparatem Johnson & Johnson

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 15:32
Amerykański rząd federalny wstrzyma podawanie szczepionek Johnson & Johnson do czasu wyjaśnienia kilku przypadków zakrzepów krwi po podaniu tego preparatu. Władze USA wezwały poszczególne stany aby również, do czasu wyjaśnienia wątpliwości, stosowały inne szczepionki.
rozwiń zwiń