X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co najmniej 8 osób nie żyje po powodziach w Belgii

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 20:40
Co najmniej osiem osób zginęło w powodziach, które nawiedziły Belgię. Najbardziej dotknięta jest południowa i wschodnia część kraju - francuskojęzyczna Walonia.
Ulewne deszcze na południowej i wschodniej część Belgii
Ulewne deszcze na południowej i wschodniej część BelgiiFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

forum-0621655547 1200.jpg
Coraz więcej ofiar powodzi w Belgii, zapowiadane kolejne opady

Belgijskie media publikują zdjęcia i filmy z zalanych terenów. Rwące rzeki, które wylały z brzegów porywały samochody, niszczyły domy, wyrywały drzewa. Ewakuowano tysiące osób, ale wiele czeka jeszcze na pomoc na dachach swoich domów. Z powodu silnego wiatru i ulewnych deszczy na kilka godzin uziemione zostały helikoptery.

Czytaj także:

Najbardziej krytyczna sytuacja jest w prowincji Liege, we wschodniej Belgii. Belgijski rząd uruchomił plany kryzysowe i wysłał na pomoc wojsko, oraz przeznaczył 2,5 miliona euro na akcje ratunkowe i pomoc poszkodowanym. Wsparcie zaoferowały też unijne kraje. Władze w Brukseli uruchomiły mechanizm obrony ludności cywilnej. W odpowiedzi Francja przysłała helikopter i zespoły ratownictwa powodziowego. Także Włochy i Austria wysłały ekipy ratownicze.

Beata Płomecka/bf

Czytaj także

Poszukiwania Juergena Coningsa w Belgii. Akcja kosztowała prawie 870 tys. euro

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 14:53
Intensywne poszukiwania w całej Belgii żołnierza, który groził władzom i wirusologom kosztowało prawie 870 tysięcy euro. Poinformowało o tym belgijskie ministerstwo spraw zagranicznych. Juergen Conings był podejrzewany o planowanie zamachu terrorystycznego. Akcja poszukiwacza z udziałem służb specjalnych zakończyła dwa tygodnie temu, po 35 dniach. Jego ciało zostało znalezione w jednym z parków narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Belgii powstanie Memoriał generała Maczka. Memoriał powstanie w bunkrze z II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 14:45
W Belgii trwają przygotowania do stworzenia pierwszego w tym kraju Memoriału generała Stanisława Maczka, którego I Dywizja Pancerna wyzwalała spod niemieckiej okupacji holenderskie i belgijskie miasta. Muzeum powstanie w miejscowości Roeselare we Flandrii, którą "maczkowcy" wyzwolili na początku września 1944 roku. Jutro leci tam polska delegacja, a dziś w Roeselare była Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielu oddało życie za naszą wolność". Memoriał w wojennym bunkrze w Belgii upamiętni gen. Maczka i jego żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 09:56
Polska delegacja dyplomatów i ekspertów jest w belgijskiej miejscowości Roeselare, by rozmawiać na temat utworzenia Memoriału generała Stanisława Maczka. To będzie pierwsze muzeum w Belgii poświęcone generałowi i jego I Dywizji Pancernej, która wyzwalała spod niemieckiej okupacji holenderskie i belgijskie miasta.
rozwiń zwiń