X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Coraz więcej ofiar powodzi w Belgii, zapowiadane kolejne opady

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 14:15
Liczba ofiar śmiertelnych powodzi na południu i wschodzie Belgii wzrosła do czterech. Tysiące osób zostało ewakuowanych z zagrożonych terenów. Ulewne deszcze nie ustają i dziś są spodziewane także w zachodniej części kraju i w centrum. Unijną pomoc zaoferowała Komisja Europejska.
Zalana miejscowość Rochefort
Zalana miejscowość RochefortFoto: FORUM/Belga Press

Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen przekazała kondolencje rodzinom ofiar niszczycielskich powodzi w Belgii, Niemczech, Luksemburgu oraz Holandii i słowa wsparcia tym, którzy stracili domy.

Krym Powódź Forum-1200.jpg
Krym pod wodą. Zalane domy, drogi i sieci energetyczne

Poinformowała też, że kraje, których dotknęły powodzie, mogą skorzystać z unijnego mechanizmu obrony ludności cywilnej.

Premier Belgii dziś przed południem zwrócił się do krajów sąsiadujących o wsparcie. Wcześniej zapadła decyzja o użyciu wojska do pomocy w opanowaniu sytuacji.

Wiele miejscowości zostało zalanych i odciętych, zniszczone są domy, nie ma prądu, część dróg jest zablokowanych, nie kursują pociągi.

Wroclaw 1200.jpg
Powódź tysiąclecia we Wrocławiu. Zobacz miasto zalane w 1997 roku [GALERIA]

- Rzadko zdarzały się tak intensywne ulewy i powodzie. Ostatni raz było tak w 1998 roku - powiedział telewizji RTL Daniel Bacquelaine, burmistrz miejscowości Chaudfontaine, z której ewakuowano prawie 2 tysiące osób.

Wśród ofiar powodzi w Belgii jest 20-latek, który wskoczył do rwącego potoku i 50-letni mężczyzna, który utonął w swojej piwnicy.

fc

Czytaj także

Skąd się biorą ulewy? Czy wiemy, jak sobie z nimi radzić?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 08:00
Gwałtowne deszcze, ulewy, wichury grad i inne zjawiska atmosferyczne od kilku lat stają się letnią codziennością na naszym niebie. Z czego wynikają takie zmiany? Skąd biorą się tak silne opady i co możemy robić, by zapobiegać podtopieniom? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powodzie w Niemczech. Gwałtownie rośnie liczba ofiar, jest wielu zaginionych

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 23:20
- Jestem wstrząśnięta klęską, która dotknęła tak wielu ludzi na zalanych terenach - powiedziała w czwartek kanclerz Niemiec Angela Merkel w reakcji na doniesienia o skutkach burz i powodzi w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii. Liczba ofiar śmiertelnych powodzi wzrosła do co najmniej 59. Policja informuje, że kilkadziesiąt osób uważa się za zaginione. Wśród zabitych jest dwóch strażaków, którzy zginęli, prowadząc akcję ratunkową w regionie Sauerland na północny wschód od Bonn.
rozwiń zwiń