X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To element wojny hybrydowej Białorusi z UE". Szefowa litewskiego MSW o napływie migrantów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 16:05
Minister spraw wewnętrznych Litwy powiedziała, że białoruski reżim wykorzystuje nielegalnych migrantów w wojnie hybrydowej z Unią. Agne Bilotaite mówiła o tym na wspólnym posiedzeniu komisji spraw zagranicznych i swobód obywatelskich Parlamentu Europejskiego.
Szefowa litewskiego MSW Agne Bilotaite
Szefowa litewskiego MSW Agne BilotaiteFoto: PAP/JULIEN WARNAND

forum granica Białoruś-Litwa 1200.jpg
Budowa płotu wzdłuż granicy z Białorusią. Litewskie MSZ: nie tolerujemy tego, co robi reżim Łukaszenki

Minister spraw wewnętrznych Litwy powiedziała, że białoruski reżim wykorzystuje nielegalnych migrantów w wojnie hybrydowej z Unią. Agne Bilotaite mówiła o tym na wspólnym posiedzeniu komisji spraw zagranicznych i swobód obywatelskich Parlamentu Europejskiego.

Chodzi o masowy napływ nielegalnych migrantów na Litwę, którym - jak mówiła litewska minister - pomagają władze w Mińsku. - To jest część wojny hybrydowej skierowanej przeciwko Litwie, która aktywnie wspiera społeczeństwo obywatelskie, broni praw człowieka na Białorusi i daje schronienie Białorusinom prześladowanym z powodów politycznych. To także wojna przeciwko całej Unii i zachodnim demokracjom. Migracja jest instrumentem w tej wojnie. Niestety ludzie są instrumentalnie wykorzystywani przez reżim Łukaszenki - powiedziała szefowa litewskiego MSW.


Posłuchaj
00:52 11188146_1.mp3 Szefowa MSW Litwy w PE: migranci to element wojny hybrydowej Białorusi z Unią (IAR)

Kryzys migracyjny

Podczas wystąpienia na połączonych komisjach Europarlamentu Agne Bilotaite pokazywała slajdy na potwierdzenie słów, że za kryzysem migracyjnym stoją białoruskie władze. Mówiła o regularnych lotach między innymi z Turcji i Iraku do Mińska z setkami migrantów na pokładach z biletami w jedną stronę.

Pokazywała też dokumenty dotyczące przylotów, wydawane przez jedną z białoruskich agencji związaną z Aleksandrem Łukaszenką. Potwierdziła, że masowy napływ migrantów z Białorusi na Litwę w tym roku jest już ponad 20-krotnie większy niż rok temu.

pkur

Czytaj także

Problem z migrantami coraz większy. Litwa chce zbudować ogrodzenie na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 15:37
Litwa rozważa budowę ogrodzenia na granicy z Białorusią. Miałoby ono kosztować około 15 milionów euro. W ten sposób nasi północno-wschodni sąsiedzi chcą się zabezpieczyć przed napływem nielegalnych migrantów z Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowa MSW Litwy: fala nielegalnej migracji z Białorusi to element wojny hybrydowej

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 10:00
- Nielegalna migracja z Białorusi na Litwę to zorganizowany i opłacalny interes, w który zamieszani są białoruscy urzędnicy i funkcjonariusze, to forma wojny hybrydowej - stwierdziła minister spraw wewnętrznych Litwy Agne Bilotaite.
rozwiń zwiń