X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Represje wobec niezależnych mediów na Białorusi. Kolejni dziennikarze opuszczają kraj

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 21:07
Po fali zatrzymań niezależnych dziennikarzy na Białorusi i masowych rewizjach, znani białoruscy dziennikarze opuszczają swój kraj. Dźmitry Łukaszuk, redaktor rozgłośni Euroradio, wyjechał do Polski, a publicysta Radia Swaboda Wital Cyhankou na Ukrainę. Obaj dziennikarze, którzy opuścili Białoruś, należą do weteranów niezależnego dziennikarstwa w tym kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/Ana Fernandez

shutterstock_Białoruś protesty 1200.jpg
Białoruscy dziennikarze bohaterami książki ich kolegów z Polski. Milinkiewicz: każdy gest solidarności niesie nadzieję

Dźmitry Łukaszuk jest współautorem książki "Białoruska idea narodowa" którą na Białorusi oficjalne struktury uznały za ekstremistyczną. Jest też redaktorem rozgłośni Euroradio, której strony internetowe zostały zablokowane. Miejscowe władze nie przedłużyły również akredytacji dla punktu korespondenckiego rozgłośni w Mińsku.

Posłuchaj
00:57 11186824_1.mp3 Kolejni dziennikarze opuszczają Białoruś. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

Natomiast Wital Cyhankou jest publicystą rozgłośni Radio Swaboda i telewizji Biełsat. W przeszłości był założycielem niezależnej agencji prasowej BiełaPAN. Wczoraj dziennikarka tej agencji Tacciana Karawiankowa również opuściła Białoruś.

W ciągu ostatnich kilku dni białoruskie służby zatrzymały i przeprowadziły rewizje u dziennikarzy kilkunastu niezależnych mediów między innymi w Mińsku, Brześciu, Homlu, Witebsku i Orszy. Według nieoficjalnych informacji zatrzymano co najmniej 15 pracowników środków masowego przekazu.

kp

Czytaj także

"Domagamy się zaprzestania niszczenia wolności słowa". Białoruskie St. Dziennikarzy wydało oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 16:58
Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy domaga się od władz zaprzestania niszczenia niezależnych mediów. Organizacja wydała oświadczenia w związku z przeszukaniami w kolejnych redakcjach i zatrzymaniami niezależnych dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy śledczy badają sprawę awaryjnego lądowania w Mińsku. Aresztowano wówczas Ramana Pratasiewicza

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 11:54
- Polski prokurator wspólnie z funkcjonariuszami ABW uczestniczył w czynnościach procesowych oględzin oraz zabezpieczania dowodów w samolocie Boeing 737 prowadzonych na terenie Litwy - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej prok. Łukasz Łapczyński. Zabezpieczono m.in. "czarną skrzynkę".
rozwiń zwiń