X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chiny: kolejny lockdown po wykryciu COVID-19. Zabroniono opuszczania rejonu bez uzasadnionej przyczyny

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 10:16
Władze chińskiego miasta Ruili przy granicy z Birmą wprowadziły kolejny lockdown po wykryciu trzech nowych lokalnych zachorowań na COVID-19. Zapowiedziano testy przesiewowe, które do wtorku mają objąć wszystkich mieszkańców (210 tys.).
W Chinach kontynentalnych pandemia COVID-19 znajduje się zasadniczo pod kontrolą
W Chinach kontynentalnych pandemia COVID-19 znajduje się zasadniczo pod kontroląFoto: PAP/EPA/JEROME FAVRE
1200_koronawirus_Forum.jpg
Koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhanie? USA i UE chcą wyjaśnić tę sprawę

Jedna z trzech osób, u których wykryto zakażenie, to obywatel Birmy - poinformowała regionalna komisja zdrowia prowincji Junnan, w której leży Ruili.

Czytaj także:

Opuszczanie miasta bez ważnego powodu jest zabronione od poniedziałku rano do odwołania, a z osiedli mieszkaniowych może wychodzić tylko jedna osoba z rodziny, by kupić potrzebne produkty - ogłosiły władze.

To drugi lockdown wprowadzony w Ruili w ciągu ostatnich czterech miesięcy przez ogniska koronawirusa wiązane z osobami przybywającymi z Birmy. Na przełomie marca i kwietnia po wykryciu szeregu infekcji wszyscy mieszkańcy zostali poddani testom przesiewowym.

Most łączący Ruili z birmańskim miastem Muse jest zamknięty od marca, ale mimo to pojawiają się obawy, że duża liczba Birmańczyków może próbować przekroczyć granicę, uciekając przed przemocą i chaosem, panującymi w ich kraju od wojskowego zamachu stanu z 1 lutego.

W Chinach kontynentalnych pandemia COVID-19 znajduje się zasadniczo pod kontrolą od wielu miesięcy, ale sporadycznie pojawiają się niewielkie ogniska choroby.

Na przełomie maja i czerwca w prowincji Guangdong na południu Chin wykryto ponad 100 infekcji bardziej zaraźliwym wariantem Delta. Zakłóciło to pracę międzynarodowych terminali kontenerowych, a w niektórych dzielnicach Kantonu przez kilka tygodni obowiązywały zaostrzone restrykcje.

pb

Czytaj także

Jak zaczęła się pandemia COVID-19? Jakóbowski: dotychczasowe wyjaśnienia są niewystarczające

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 17:32
- Naukowcy skłaniają się ku temu, że koronawirus przeskoczył na jednego z pracowników i tak wydostał się na zewnątrz. Wskazuje się na to, że takie przypadki miały już miejsce w Pekinie. Działo się to kilkukrotnie, ale udało się to powstrzymać odpowiednio wcześnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jakóbowski z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kluczowe w globalnej walce z koronawirusem". USA przekażą 4 mln szczepionek Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 10:25
USA przekażą 4 mln szczepionek firmy Moderna Indonezji - poinformował doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Jake Sullivan. W rozmowie z indonezyjską minister spraw zagranicznych, Retno Marsudi, Sullivan podkreślił wagę tego gestu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: ponad 99 proc. nowych zgonów na COVID-19 w USA to osoby niezaszczepione

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 19:33
Czołowy amerykański ekspert od chorób zakaźnych dr Anthony Fauci poinformował, że 99,2 proc. wszystkich nowych zgonów na COVID-19 to osoby niezaszczepione. - To naprawdę przykre i tragiczne, że większości można było uniknąć - podkreślił.
rozwiń zwiń