X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ostatnia prodemokratyczna gazeta w Hongkongu zamknięta. Zarzuty o spiskowanie "z obcymi siłami"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 03:45
Dziś po raz ostatni ukazało się papierowe wydanie hongkońskiego dziennika "Apple Daily", który uznawany był za ostatnią prodemokratyczną gazetę w byłej brytyjskiej kolonii. W ubiegłym tygodniu hongkońskie władze zamroziły konta bankowe właściciela gazety oraz aresztowały jej kierownictwo pod zarzutem naruszenia ustawy o bezpieczeństwie narodowym.
Hongkończycy tłumnie wyrazili solidarność z dziennikarzami Apple Daily
Hongkończycy tłumnie wyrazili solidarność z dziennikarzami "Apple Daily"Foto: PAP/EPA/JEROME FAVRE
1200 (1).jpg
Wyroki skazujące dla aktywistów z Hongkongu. Sekretarz stanu USA: są motywowane politycznie

W nocy przed siedzibą dziennika "Apple Daily" gromadzili się Hongkończycy, wyrażając w ten sposób solidarność z dziennikarzami zamykanej w tym tygodniu gazety. Czwartek jest ostatnim dniem, w którym ukazało się drukowane wydanie "Apple Daily". Dziennik oficjalnie zakończyć ma działalność w sobotę.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:42 11154758_1.mp3 Ostatnia prodemokratyczna gazeta w Hongkongu zamknięta - relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Przez 26 lat tabloid "Apple Daily" znany był z krytycznego stosunku do władz w Pekinie. Gazeta obszernie relacjonowała prodemokratyczne protesty w Hongkongu. Od grudnia ubiegłego roku w więzieniu przebywa właściciel "Apple Daily" Jimmy Lai, któremu udowodniono udział w nielegalnych protestach.

Na nim, a także na kierownictwie dziennika, ciążą też zarzuty związane z naruszeniem kontrowersyjnej ustawy o bezpieczeństwie narodowym. Redaktorowi naczelnemu zarzucono spiskowanie "z obcymi siłami". Zarzuty sformułowano na podstawie artykułów publikowanych w dzienniku.

pb

Czytaj także

"Chiny do tego nie dopuszczą". Politolog o międzynarodowym śledztwie ws. wirusa w Wuhanie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 12:00
- Przyjąłbym takie przypuszczenie, że Chiny nie pozwolą oczywiście na przeprowadzenie takiego śledztwa na swoim obszarze. A obecny stan stosunków międzynarodowych uniemożliwi takim instytucjom jak WHO czy ONZ, czy jakiejkolwiek innej, na wywarcie skutecznej presji, żeby taki materiał dowodowy można było kompletnie gromadzić - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityka Pekinu wobec Ujgurów. Eksperci alarmują: trwa masowa sterylizacja kobiet

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 11:00
- Udział Ujgurów w ludności regionu Sinciang na zachodzie Chin spada w związku z chińską polityką. Władze starają się zwiększyć odsetek Chińczyków Han w tym regionie i ograniczają przyrost naturalny Ujgurów – twierdzą eksperci cytowani przez "South China Morning Post". - Rząd w Pekinie masowo sterylizuje ujgurskie kobiety - dodaje jeden z nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łamanie praw człowieka w Sinciangu? Ponad 40 krajów wzywa Chiny do zezwolenia na wizytę Michelle Bachelet

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 14:06
Ponad 40 krajów świata wezwało we wtorek Chiny do umożliwienia natychmiastowej wizyty Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka Michelle Bachelet w Sinciangu. Wysłanniczka ONZ miałaby zbadać doniesienia o łamaniu praw człowieka w prowincji.
rozwiń zwiń