X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzecznik NATO o cyberatakach: niedopuszczalna ingerencja, jesteśmy solidarni z Polską

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 17:24
- Sojusznicy w NATO solidarni z Polską w sprawie ataków hybrydowych i cybernetycznych, którymi ofiarami padli polscy urzędnicy - powiedziała rzecznik Sojuszu Oana Lungescu poproszona o komentarz przez brukselską korespondentkę Polskiego Radia Beatę Płomecką.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Maksim Shmeljov/Shutterstock
twitter jarosław kaczyński free 663.jpg
Jarosław Kaczyński: cyberatak na polskich urzędników i polityków przeprowadzono z terytorium Rosji

Ataki cybernetyczne w Polsce były jednym z tematów spotkania ambasadorów państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli. - Polska jest kolejnym państwem członkowskim NATO, które w ostatnim czasie informuje Radę o atakach na swoje systemy bezpieczeństwa, aferę publiczną i relacje sojusznicze - powiedział ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski.

Czytaj także:

Jak zrelacjonowała rzecznik NATO, polskie służby wywiadowcze przypisały te ataki grupie sponsorowanej przez Rosję. - Sekretarz generalny NATO podkreślił, że członkowie Sojuszu są solidarni z Polską i uznają, że jakiekolwiek próby ingerencji z zewnątrz w systemy sojusznicze za niedopuszczalne - podkreśliła Oana Lungescu.

Poinformowała też, że szef NATO Jens Stoltenberg zwrócił uwagę, że NATO jest forum wymiany informacji i współpracy w zakresie zagrożeń cybernetycznych, w tym działań dezinformacyjnych. Rzecznik dodała, że eksperci z kwatery głównej NATO są w stałym kontakcie z polskimi władzami w tej sprawie. Potwierdził to także ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski.

dn

Czytaj także

Andrzej Kozłowski: cyberataki nie dotyczą tylko Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 14:00
- Ostatnie cyberataki, nie tylko w Polsce, miały na celu dyskredytację NATO, państw nadbałtyckich i Europy Środkowo-Wschodniej. Akcja realizowała scenariusz zbieżny z polityką Federacji Rosyjskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kozłowski (specjalista ds. cyberbezpieczeństwa instytut Kościuszki).
rozwiń zwiń