X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński: cyberatak na polskich urzędników i polityków przeprowadzono z terytorium Rosji

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 13:47
Wicepremier i szef komitetu do spraw bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński informuje, że cyberatak na polskich urzędników został przeprowadzony z terenu Rosji, a jego skala i zasięg są szerokie. Prezes PiS zapoznał się wcześniej z informacjami ABW i SKW w sprawie ataków.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Foto: Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

"Analiza naszych służb oraz służb specjalnych naszych sojuszników pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, że atak cybernetyczny został przeprowadzony z terenu Federacji Rosyjskiej. Jego skala i zasięg są szerokie" - podkreślił w opublikowanym w piątek oświadczeniu Kaczyński, który jest też przewodniczącym Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Oświadczenie Wiceprezesa Rady Ministrów Przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Jarosława Kaczyńskiego Oświadczenie Wiceprezesa Rady Ministrów Przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Jarosława Kaczyńskiego
1200_haker_shutterstock.jpg
Cyberataki na skrzynki mailowe. Informacje w tej sprawie Polska ma przekazać KE

Atak na różne opcje polityczne

Jak dodał, przedmiotem ataku hakerskiego byli najważniejsi polscy urzędnicy, ministrowie i posłowie różnych opcji politycznych. Od dzisiaj do poszkodowanych w ataku oraz do narażonych na jego skutki udadzą się funkcjonariusze policji. Mają przedstawić informację o incydencie oraz przekazać, jak zabezpieczyć swój adres mailowy.

Czytaj także:

Jak informuje Jarosław Kaczyński, prowadzone są działania wyjaśniające i zabezpieczające dowody. Wicepremier zaapelował też o rozwagę i niewpisywanie się "w scenariusz operacji zaplanowanej przeciwko polskim urzędnikom i politykom różnych opcji, której jednym z głównych celów jest uderzenie w polskie społeczeństwo i destabilizacja naszego kraju"

Apel o rozwagę

Zaapelował "do wszystkich o rozwagę i niewpisywanie się w scenariusz operacji zaplanowanej przeciwko polskim urzędnikom i politykom różnych opcji, której jednym z głównych celów jest uderzenie w polskie społeczeństwo i destabilizacja naszego kraju".

***

1200_Müller_PAP.jpg
Atak dezinformacyjny skierowany w Polskę. Müller: służby zidentyfikowały niektórych autorów działań

Sprawa cyberataków na Polskę zaistniała publicznie w ubiegłym tygodniu. Wówczas szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył na Twitterze, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę mailową i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe. Podkreślił jednocześnie, że "w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny".

We wtorek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel przekazał na Twitterze, że ktoś podjął próbę wyłudzenia danych dostępowych do poselskich maili.

as

Czytaj także

Niejawne posiedzenie Sejmu. Arkadiusz Iwaniak: nie dowiedzieliśmy się niczego, co można uznać za tajemnicę

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 16:57
- To, co zostało powiedziane na niejawnym posiedzeniu Sejmu, niejednokrotnie było omawiane. Nie dowiedzieliśmy się niczego, co można uznać za tajne. Padło kilka liczb, które mogą stanowić tajemnicę. O pozostałych sprawach można przeczytać na portalach - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Iwaniak, poseł Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posiedzenie Sejmu ws. ataków hakerskich. Robert Gontarz: mamy do czynienia z zorganizowanymi akcjami

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 17:22
- Mamy do czynienia ze zorganizowanymi atakami hakerskimi i nie jest to błaha rzecz. Musimy na to uważać. Dochodzi też do ogromnej akcji dezinformacyjnej - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń