X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Forum Dyplomatyczne w Antalyi. Rau: UE potrzebuje Turcji, a Turcja Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 20:48
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że powinno się wzmacniać relacje transatlantyckie, aby świat był bezpieczniejszy, bardziej zamożny i bardziej przewidywalny. Szef polskiej dyplomacji uczestniczył w panelu na ten temat podczas Forum Dyplomatycznego w Antalyi.
Zbigniew Rau
Zbigniew RauFoto: PAP/Radek Pietruszka

Posłuchaj
00:18 11144760_2.mp3 Szef polskiej dyplomacji o Chinach (IAR) 

- Z polskiej perspektywy, kiedy jesteśmy razem po obu stronach Atlantyku, jesteśmy w stanie traktować Chiny przede wszystkim jako konkurenta, a nie prowadzić do napięć z tym państwem - zaznaczył. Minister Zbigniew Rau dodał, że ważna jest wspólna interakcja z Chinami, aby obniżyć napięcia we wzajemnych relacjach.

mid-21618297 (1).jpg
Ambasador RP w Turcji Jakub Kumoch o Forum Dyplomatycznym w Antalyi. "Turcja to wschodzące mocarstwo"

Szef polskiej dyplomacji z uznaniem odniósł się też do młodego pokolenia na Białorusi. - Tych młodych ludzi, którzy nie pogodzą się z jakimkolwiek reżimem, który nie będzie przestrzegał praw człowieka, szanował społeczeństwa obywatelskiego, nie będzie szukał demokratycznej legitymacji - dodał.

Posłuchaj
00:18 rau 1.mp3 Zbigniew Rau o Białorusinach (IAR)

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau mówił też o współpracy polsko-tureckiej. Zaznaczył, że relacje obu krajów mają 600 lat. Mówił, że jesteśmy sojusznikami w NATO, a zdaniem Polski Unia Europejska potrzebuje Turcji, Turcja zaś Unii Europejskiej. 

Posłuchaj
00:31 11144760_3.mp3 Szef polskiej dyplomacji o Turcji (IAR)

Jutro minister Zbigniew Rau będzie rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Turcji Çavuşoglu, ministrem spraw zagranicznych Rumunii Bogdanem Aurescu, szefem dyplomacji Ukrainy Dmytro Kulebą oraz Iranu - Mohammadem Javadem Zarifem.

Czytaj także:

Głównym tematem Forum Dyplomatycznego w Antalyi jest "innowacyjna dyplomacja w nowej erze". W konferencji bierze udział 12 głów państw i 43 ministrów spraw zagranicznych, przedstawiciele organizacji międzynarodowych, środowisk intelektualnych, akademickich i biznesu - w sumie ponad 1000 uczestników. Forum potrwa do niedzieli.

nt

Czytaj także

"Gotowość większego otwarcia na polskie firmy". Szef MSZ z wizytą w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 15:09
Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau spotkał się dziś z ministrem spraw zagranicznych Chin Wang Yi - poinformowało Biuro Rzecznika Prasowego MSZ Polski. Jak informują chińskie media rządowe, do spotkania doszło w mieście Guyiang, położonym w południowo-zachodnich Chinach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Zbigniew Rau uda się z wizytą do Turcji

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 16:30
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau 18 i 19 czerwca będzie przebywał z wizytą w Turcji na Antalya Diplomacy Forum. ADF to konferencja międzynarodowa oraz miejsce dialogu politycznego i eksperckiego o globalnych wyzwaniach dla pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju - jutro otworzy ją osobiście prezydent Recep Tayyip Erdogan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa szefów dyplomacji Polski i USA. Zbigniew Rau otrzymał informacje dot. spotkania Biden-Putin

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 20:14
Minister Zbigniew Rau i sekretarz stanu USA Antony Blinken przeprowadzili dziś rozmowę telefoniczną. Rozmowa odbyła się na prośbę strony amerykańskiej.
rozwiń zwiń