X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Genewa zamieniona w twierdzę i "bunkier pod gołym niebem". Jutro spotkanie Biden-Putin

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 13:27
W przeddzień pierwszego szczytu z udziałem prezydenta USA Joe Bidena i przywódcy Rosji Władimira Putina w Genewie miasto to zamieniło się w strefę nadzwyczajnego bezpieczeństwa. Amerykański prezydent oczekiwany jest we wtorek po południu, Putin w środę.
Działo przeciwlotnicze armii szwajcarskiej w pobliżu miejsca spotkania prezydentów Biden-Putin.
Działo przeciwlotnicze armii szwajcarskiej w pobliżu miejsca spotkania prezydentów Biden-Putin.Foto: PAP/EPA/MARTIAL TREZZINI

W wielu kluczowych punktach, zwłaszcza w rejonie miejsca spotkania, czyli wilii La Grange pojawiły się kilometry drutu kolczastego, metalowe bariery, blokady i nadzwyczajne patrole sił porządkowych. Nadzwyczajnym kordonem bezpieczeństwa został otoczony park, na terenie którego znajduje się XVIII-wieczna posiadłość, gdzie będą rozmawiać prezydenci.

Nad bezpieczeństwem czuwa 2 tysiące szwajcarskich policjantów i prawie tysiąc żołnierzy. Wprowadzono zakaz wszelkich demonstracji w środę, a lokalne władze zachęciły pracowników firm, by tego dnia pracowali zdalnie.

"Bunkier pod gołym niebem"


putin biden free 1200
Szczyt Biden-Putin. Ukraiński ekspert: Putin wymusił to spotkanie szantażem i groźbą wojny na pełną skalę

Część genewskiego centrum przypomina bunkier pod gołym niebem - podkreślają miejscowe media.

Czytaj także:

Air Force One z prezydentem Bidenem ma wylądować na genewskim lotnisku we wtorek po południu. Prezydent USA, odbywający pierwszą podróż od zaprzysiężenia w styczniu, przyleci z Brukseli po szczycie NATO i spotkaniu z przywódcami Unii Europejskiej.

Władimir Putin oczekiwany jest w środę.

W Genewie obecni też będą szefowie dyplomacji obu krajów Antony Blinken i Siergiej Ławrow.

pad 123 pap 1200 .jpg
"Bezpieczeństwo Europy Środkowo-Wschodniej leży mu na sercu". Prezydent po spotkaniu z Joe Bidenem

W komentarzach poprzedzających spotkanie Biden - Putin podkreśla się, że to szczyt umiarkowanych, realistycznych nadziei. Choć amerykański prezydent już kilkakrotnie sygnalizował w tych dniach, że przeprowadzi z Putinem szczerą, ostrą rozmowę i nie będzie unikał trudnych tematów, dzielących obie strony, są chociaż nadzieje na pewne podniesienie temperatury chłodnych obecnie relacji.

Nikt, zaznacza się, nie oczekuje genewskiego przełomu czy tzw. resetu, znanego z niedawnej przeszłości. Pierwszą rozmowę na neutralnym gruncie, w mieście trudnych rozmów, szczytów i negocjacji przedstawia się jako okazję do wzajemnego poznania.

pg

Czytaj także

Biały Dom: Biden spotka się oddzielnie z prasą po spotkaniu z Putinem

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 16:20
Prezydent Biden spotka się z dziennikarzami w ramach odrębnej konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem, "ponieważ taki format jest najwłaściwszy dla jasnej komunikacji z wolnymi mediami" - poinformował przedstawiciel Białego Domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podkreśliłem, że atak na jedno państwo to atak na wszystkich". Joe Biden o roli NATO

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 20:23
Rola NATO jest dla USA kluczowa, zasada solidarności w przypadku ataku na innego członka sojuszu obowiązuje. To deklaracja prezydenta Joe Bidena złożona na koniec szczytu G7.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joe Biden: nie szukamy konfliktu z Rosją, ale jesteśmy gotowi odpowiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 22:54
Prezydent USA Joe Biden powiedział, że Stany Zjednoczone nie szukają konfliktu z Rosją, ale są gotowe odpowiedzieć na zagrożenia. Na zakończenie szczytu NATO w Brukseli amerykański przywódca był pytany o środowe spotkanie w Genewie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
rozwiń zwiń