X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek pobłogosławił uczestników pielgrzymki do Piekar Śląskich

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 13:42
Papież Franciszek pozdrowił w niedzielę uczestników Pielgrzymki Mężczyzn do Piekar Śląskich. Słowa pozdrowienia skierował podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie, dokąd przybyły setki ludzi.
Wierni na placu Św. Piotra w Watykanie podczas modlitwy Anioł Pański
Wierni na placu Św. Piotra w Watykanie podczas modlitwy Anioł PańskiFoto: PAP / EPA / CLAUDIO PERI

Papież poświęcił katechezę obchodzonej dziś w Kościele uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Powiedział, że tajemnicę Trójcy Świętej wyjaśnił Jezus, ukazując nam Boga jako Ojca miłosiernego.

papiez audiencja pap 1200.jpg
Papież do Polaków: moc Ducha Świętego niech będzie waszą siłą

Podkreślił, że Jej żywym znakiem jest wzajemna miłość, zdolność do przebaczania i odwaga proszenia o przebaczenie.

Posłuchaj
00:56 11108528_1.mp3 Papież pobłogosławił uczestników pielgrzymki do Piekar Śląskich. Z Rzymu relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Po modlitwie papież zwrócił uwagę na polskie flagi na Placu św. Piotra.

- Jest tu także obecna Polska. Witam pielgrzymów z Polski i błogosławię uczestników wielkiej pielgrzymki do Piekar Śląskich - mówił Franciszek.

Czytaj także:

Piekary Śląskie duchową stolicą Śląska

Piekary Śląskie uważane są za duchową stolicę Śląska. Pielgrzymowali tu m.in. kardynałowie Stefan Wyszyński, Franciszek Macharski i Józef Glemp. W latach 1965-1978 homilie na Kalwarii głosił Karol Wojtyła. Jako papież Jan Paweł II przez cały pontyfikat pamiętał o tym mieście.

Społeczny wymiar pielgrzymek nabrał szczególnego znaczenia w PRL, w czasie walki władz komunistycznych z religią i Kościołem. Pielgrzymi płacili za to wysoką cenę. W drodze do sanktuarium byli obserwowani i fotografowani przez funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa, a później na tej podstawie szykanowani w miejscu pracy lub karani przez kolegia.

Za inwigilację przygotowań i przebiegu pielgrzymek bezpośrednio odpowiadały wojewódzka jednostka SB w Katowicach oraz SB w Tarnowskich Górach. Instytut Pamięci Narodowej przypomniał ten czas, przygotowując specjalną wystawę.

bf

Czytaj także

Papież: zbyt często kobiety są atakowane, musimy zrobić więcej dla ich godności

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 14:42
W obchodzony w środę Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet papież Franciszek zaapelował o działania na rzecz godności każdej kobiety. Jego przesłanie zamieszczone zostało na papieskim profilu na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tylko solidarność i dbałość o Stworzenie mogą uratować ludzkość przed katastrofą". Papież o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 10:50
Turyński dziennik "La Stampa" opublikował fragmenty przygotowanego do wydania wywiadu-rzeki, który z Franciszkiem przeprowadził watykanista gazety Domenico Agasso. Papież powiedział w nim, że tylko solidarność i dbałość o Stworzenie mogą uratować ludzkość przed katastrofą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież: doświadczenie pandemii uświadamia znaczenie realnych kontaktów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 13:55
 - Doświadczenie pandemii powinno uświadomić znaczenie realnych, a nie wirtualnych relacji między ludźmi - mówił w sobotę papież Franciszek młodzieży z włoskiego miasteczka Codogno, gdzie w zeszłym roku ogłoszono pierwszy alarm na tle szerzenia się koronawirusa w Europie.
rozwiń zwiń