X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież do Polaków: moc Ducha Świętego niech będzie waszą siłą

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 12:53
W trakcie audiencji ogólnej papież Franciszek pozdrowił Polaków i zachęcał, by przyzywali Ducha Świętego z otwartym sercem.
Papież pozdrawia pielgrzymów na dziedzińcu św. Damazego.
Papież pozdrawia pielgrzymów na dziedzińcu św. Damazego.Foto: PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
EPA Watykan audiencja 1200.jpg
Papież przypomina o Święcie Miłosierdzia Bożego: modlitwa za innych to pierwszy sposób okazania im miłości

Zwracając się do obecnych na dziedzińcu Świętego Damazego Pałacu Apostolskiego Polaków Ojciec Święty nawiązał do zbliżającego się święta Zesłania Ducha Świętego.

- Przyzywajmy Ducha Świętego z otwartym sercem. On jest prawdziwym ojcem ubogich, dawcą darów i światłością sumień, słodkim gościem dusz - powiedział papież i zachęcał do modlitwy, aby Duch Święty przyniósł wytchnienie wśród pracy ludzkich rąk i umysłów, wśród spiekoty dnia, niepokojów i zagrożeń współczesnego świata.

- Moc Ducha świętego niech będzie waszą siłą - dodał.


Posłuchaj
00:25 Papiez Franciszek do Polakow 190521.mp3 Przyzywajmy Ducha Świętego z otwartym sercem. On jest prawdziwym ojcem ubogich, dawcą darów i światłością sumień, słodkim gościem dusz. Módlmy się, aby przyniósł wytchnienie wśród pracy ludzkich rąk i umysłów, wśród spiekoty dnia, niepokojów i zagrożeń współczesnego świata. Moc Ducha świętego niech będzie waszą siłą. (IAR)

shutterstock_ papież franciszek 1200.jpg
Papież Franciszek ustanowił świecką posługę katechety. Jest specjalny list w tej sprawie

 

W trakcie audiencji Franciszek kontynuował cykl katechez o modlitwie. Dziś zachęcał do rozpoznawania i przezwyciężania trudności w życiu modlitewnym. Przypomniał, że wszyscy święci przeszli przez "ciemną dolinę", ale "ludzie wierzący nigdy nie przestają się modlić".

pg

Czytaj także

"Tylko solidarność i dbałość o Stworzenie mogą uratować ludzkość przed katastrofą". Papież o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 10:50
Turyński dziennik "La Stampa" opublikował fragmenty przygotowanego do wydania wywiadu-rzeki, który z Franciszkiem przeprowadził watykanista gazety Domenico Agasso. Papież powiedział w nim, że tylko solidarność i dbałość o Stworzenie mogą uratować ludzkość przed katastrofą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Papież: bycie kapłanem to służba, nie droga do kariery

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 11:18
Papież Franciszek powiedział, że bycie kapłanem to służba, a nie droga ku karierze w Kościele. Papież w Światowy Dzień Modlitw o Powołania podczas uroczystej mszy w bazylice watykańskiej wyświęcił 9 nowych kapłanów diecezji rzymskiej.
rozwiń zwiń