X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież przypomina o Święcie Miłosierdzia Bożego: modlitwa za innych to pierwszy sposób okazania im miłości

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:12
Papież podczas audiencji generalnej powiedział, że modlitwa za innych to pierwszy sposób okazania im miłości i bliskości. Audiencja bez udziału wiernych transmitowana była przez watykańskie media z Pałacu Apostolskiego.
Papież Franciszek podczas cotygodniowej audiencji generalnej
Papież Franciszek podczas cotygodniowej audiencji generalnejFoto: PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Papież poświęcił katechezę związkowi między modlitwą a komunią świętych. Powiedział, że w Chrystusie istnieje tajemnicza solidarność wiernych z tymi, którzy przeszli do życia wiecznego. Mówiąc o modlitwach za innych, zachęcił do modlitw za nieprzyjaciół, bo może to zapobiec groźnym konfliktom.

EPA Papież Franciszek 1200.jpg
Papież Franciszek w Światowy Dzień Zdrowia: wszyscy jesteśmy wezwani do przeciwstawienia się pandemii

Posłuchaj
00:55 11003697_1.mp3 Zwracając się do Polaków papież Franciszek przypomniał, że w niedzielę w Kościele obchodzone będzie Święto Miłosierdzia Bożego. Relacja Piotra Kowalczuka z Rzymu (IAR)

 

Papież zwrócił się do Polaków

Zwracając się do Polaków, Franciszek przypomniał, że w niedzielę w Kościele obchodzone będzie Święto Miłosierdzia Bożego. - Ustanawiając je św. Jan Paweł II przypomniał, że liturgia tej niedzieli wytycza szlak miłosierdzia, odbudowuje więź z Bogiem i tworzy między ludźmi nowe relacje braterskiej solidarności - powiedział. Dodał, że człowiek doświadcza miłosierdzia Bożego, ale jest powołany, by okazywać miłosierdzie innym.

st

Czytaj także

Papież Franciszek: nadszedł czas na przejrzystość w Kościele

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 19:31
Zdaniem papieża nadszedł czas na przejrzystość w Kościele i stanowczą walkę z pedofilią. - Z Kościoła trzeba usunąć wszelki "smród zepsucia" - powiedział papież Franciszek w wywiadzie-rzece, opublikowanym we wtorek we Włoszech.
rozwiń zwiń