X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tragiczna bariera przekroczona - milion zgonów na COVID-19 w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 05:55
Liczba zgonów spowodowanych pandemią koronawirusa w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach przekroczyła 1 milion - podała agencja Reuters na podstawie własnych wyliczeń. Największa śmiertelność jest w Brazylii.
Większość zgonów - ponad 446 tys. - miało miejsce w Brazylii, która pod względem śmiertelności zajmuje drugie miejsce za USA
Większość zgonów - ponad 446 tys. - miało miejsce w Brazylii, która pod względem śmiertelności zajmuje drugie miejsce za USAFoto: Reuters/Forum
koronawrisu brazylia free shutt 1200 .jpg
Ponad 60 tys. nowych przypadków zakażeń podczas jednej doby. COVID-19 w Brazylii

Według serwisu naukowego Our World in Data, mimo spadku liczby nowych zakażeń w Europie, Azji i Ameryce Północnej, Ameryka Południowa jest jedynym regionem świata, w którym liczba nowych infekcji gwałtownie rośnie w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Czytaj także:

Średnio w maju 31 proc. zgonów spowodowanych COVID-19 na świecie miało miejsce w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Wszystkie osiem krajów, w których odnotowano najwięcej zgonów z powodu koronawirusa na liczbę mieszkańców w ciągu ostatniego tygodnia, znajdowało się w Ameryce Łacińskiej.

1200_Brazylia_Forum.png
Władze Brazylii nie są w stanie zapanować nad epidemią. Szpitale są przepełnione

Większość zgonów - ponad 446 tys. - miało miejsce w Brazylii, która pod względem śmiertelności zajmuje drugie miejsce za Stanami Zjednoczonymi. Brazylia pozostaje trzecim najbardziej dotkniętym krajem na świecie pod względem potwierdzonych przypadków koronawirusa, za USA i Indiami.

Za Brazylią plasują się Meksyk i Kolumbia, gdzie miało miejsce 74 proc. wszystkich zgonów w Ameryce Łacińskiej.

W Ameryce Południowej tylko 15 proc. ludzi otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki w porównaniu z 28 proc. w Europie i 34 proc. w Ameryce Północnej. Tylko Azja i Afryka mają gorsze statystyki pod tym względem - odpowiednio 5 i 1 proc.

- Tylko 3 proc. mieszkańców Ameryki Łacińskiej zostało w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Pilnie potrzebujemy więcej szczepionek - powiedziała dyrektor Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia (PAHO) Carissa Etienne.

***

***

Jak działa respirator? (opr. Maria Samczuk/PAP) Jak działa respirator? (opr. Maria Samczuk/PAP)

pb

Czytaj także

Naukowcy: w USA na COVID-19 zmarło dwa razy więcej osób, niż mówią oficjalne dane

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 21:58
Oficjalne statystyki nie odzwierciedlają faktycznej liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa w USA - twierdzą naukowcy z Washington University w Seattle. Szacują oni, że w kraju zmarło już ponad 905 tys. osób, czyli o ponad połowę więcej, niż wynika z oficjalnych danych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będziemy arsenałem szczepionki dla reszty świata". USA przekaże miliony dawek innym krajom

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 21:47
Stany Zjednoczone udostępnią innym krajom co najmniej 20 milionów dawek szczepionek Pfizer, Moderna i Johnson&Johnson - zapowiedział prezydent USA Joe Biden. Wcześniej rząd USA obiecał przekazanie za granicę 60 milionów dawek szczepionki AstraZeneca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc w walce z COVID-19 dla mniej zamożnych krajów. "Dostaną duże dostawy niedrogich szczepionek"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 18:38
W piątek firmy farmaceutyczne mają ogłosić, że w bieżącym roku dostarczą partie niedrogich szczepionek przeciwko COVID-19 mało zamożnym krajom, "aby spróbować naprawić globalną nierównowagę". 
rozwiń zwiń