X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ponad 60 tys. nowych przypadków zakażeń podczas jednej doby. COVID-19 w Brazylii

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 02:30
Brazylia odnotowała 63 430 potwierdzonych przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin i 2 202 zgonów z powodu Covid-19 - poinformowało brazylijskie ministerstwo zdrowia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jair Ferreira Belafacce/ Shutterstock

Jak informuje ministerstwo liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła do 15 145 879, a oficjalna liczba ofiar śmiertelnych do 421 316.

Granicę 15 mln. zakażeń Brazylia przekroczyła w czwartek, gdy podczas doby stwierdzono 73 380 nowych infekcji i 2 550 zgonów na COVID-19.

Pod względem liczby zakażeń Brazylia jest trzecim krajem na świecie, za USA i Indiami, natomiast pod względem śmiertelności jest na drugim miejscu za USA.

1200_Brazylia_koronawirus_Forum.png
Koronawirus w Brazylii. Kolejna tragiczna bariera przekroczona

Komisja śledcza bada działania rządu Bolsonaro

Od wtorku w Brazylii działa parlamentarna komisja śledcza, badająca działania rządu prezydenta Jaira Bolsonaro, który bagatelizował od początku pandemię i ze względów ekonomicznych odrzucał pomysły wprowadzania obostrzeń oraz przestrzegania należnych środków bezpieczeństwa. Kwestionował także zasadność szczepień przeciwko COVID-19.

Czytaj także:

Komisja sprawdza również, czy nie doszło do sprzeniewierzenia państwowych funduszy w związku z dostawami szczepionek przeciw COVID-19.

ks

Czytaj także

Wspólny apel 21 prezydentów państw UE. Chodzi o przyszłość Europy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 06:47
Prezydenci krajów Unii Europejskiej wspólnie apelują do mieszkańców Wspólnoty, by włączyć się w dyskusję o przyszłości Europy. Politycy opublikowali właśnie wspólny list w tej sprawie. Stało się to w przededniu organizowanej w Strasbourgu pierwszej debaty na ten temat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy szczepionka przeciwko COVID-19 ma związek z mniejszą liczbą bezobjawowych zakażeń? Naukowcy wyjaśniają

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 10:08
Szczepionki przeciwko COVID-19 wiążą się z mniejszą liczbą bezobjawowych zakażeń, które w dużym stopniu odpowiadają za tak szybkie rozprzestrzenienie się pandemii po całym świecie - ustali naukowcy z St. Jude Children's Research Hospital w Memphis (USA).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Jork: kilkaset ciał ofiar koronawirusa leży w chłodniach od zeszłego roku

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 11:22
Biuro lekarza sądowego w Nowym Jorku poinformowało w piątek, że w chłodniach wciąż przechowywane są zwłoki 750 osób zmarłych w minionym roku w szczycie pandemii z powodu COVID-19. Nie wystarczało wówczas miejsca w kostnicach.
rozwiń zwiń