X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konkurs pianistyczny im. Królowej Elżbiety Belgijskiej. Półfinałowe przesłuchania bez Polaka

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 09:21
Od poniedziałku 10 maja do soboty 15 maja w Brukseli będą trwały występy półfinałowe w prestiżowym konkursie pianistycznym im. Królowej Elżbiety Belgijskiej. W gronie 12 osób wybranych przez jury zabrakło jednak Polaka Andrzeja Wiercińskiego.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Vasily Smirnov

W grupie półfinalistów znalazło się trzech przedstawiciel Japonii, trzech Rosji, dwóch pianistów z Francji, po jednym reprezentancie z Łotwy, Holandii, Chin, jest także jedna Koreanka.

W sobotę jury z tej grupy wybierze szóstkę finalistów. Zwycięzcę konkursu poznamy 29 maja.

Borowiak, Duszniki.jpg
Laureat Konkursu Królowej Elżbiety na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju

Czytaj także:

Prestiżowy konkurs dla młodych muzyków będących u progu kariery jest najstarszym w Belgii. Organizowany jest w pięciu kategoriach, każdego roku w innej - skrzypce, fortepian, kompozycja, śpiew oraz wiolonczela. Dla wielu znawców muzyki to najważniejsze wydarzenie kulturalne w Belgii.


Posłuchaj
00:50 11068511_1.mp3 15 maja jury wybierze szóstkę finalistów. Zwycięzcę konkursu poznamy 29 maja. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)

 

W tym roku, ze względu na pandemię konkurs odbywa się w specjalnym reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności. Występy uczestników można oglądać w internecie.

st

Czytaj także

"Międzynarodowi partnerzy docenili naszą ciężką pracę". Dyrektor NCK o Nagrodzie Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 08:00
 - Nie przypisuję sobie tej nagrody, my ją otrzymaliśmy, ale ona jest dla instytucji kultury, które wspierają Festiwal EUFONIE.  To też hołd dla naszego wielkiego mistrza Krzysztofa Pendereckiego, który od początku nas dopingował, to ukłon w stronę artystów, solistów i wielkich orkiestr, docenienie łączenia różnych form muzycznych oraz słuchaczy - powiedział w Polskim Radiu 24 Dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski.
rozwiń zwiń