X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ratyfikacja brexitu. Kraje UE zatwierdziły porozumienie z Wlk. Brytanią o handlu i współpracy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 15:55
Jest ostateczna zgoda na umowę Unii Europejskiej z Wielką Brytanią o handlu i współpracy. Kraje członkowskie postawiły kropkę nad i, zatwierdzając porozumienie. To był ostatni krok w procesie ratyfikacji. 
Europarlament, zdj. ilustracyjne
Europarlament, zdj. ilustracyjneFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Wczoraj umowę zaakceptował Parlament Europejski. Wejdzie ona w życie w sobotę. Jej brak spowodowałby chaos gospodarczy z cłami i limitami eksportowymi.

Elżbieta Królikowska-Avis 1200a.jpg
"Poradzono sobie i z brexitem, i z pandemią". Królikowska-Avis o sytuacji na Wyspach Brytyjskich

Tym samym otwiera się nowy rozdział w unijno-brytyjskich relacjach. Wielka Brytania opuściła Wspólnotę po 47 latach członkostwa. Negocjacje w sprawie umowy brexitowej dotyczącej warunków wyjścia, gwarantującej prawa Europejczykom na Wyspach Brytyjskich, w tym Polakom, a później w sprawie umowy o współpracy trwały 4,5 roku.

Były bardzo trudne i nie raz pojawiały się obawy, że 27-mka nie dojdzie do porozumienia z Londynem i że zapanuje chaos gospodarczy we wzajemnych relacjach. Ostatecznie obu stronom udało się dojść do porozumienia.

Czytaj także: 

Unia Europejska podkreśla, że jej interesy zostały ochronione i że nowa umowa o współpracy gwarantuje pewność prawa we wzajemnych kontaktach.

Posłuchaj
00:50 11049384_1.mp3 Jest ostateczna zgoda na umowę UE z Wlk Brytanią o handlu i współpracy. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Wielka Brytania wystąpiła z Unii 31 stycznia ubiegłego roku. Ale jeszcze wtedy niewiele się zmieniało, bo nadal Londyn był związany ze Wspólnotą wszystkimi regulacjami. Ten okres przejściowy zakończył się wraz z początkiem roku i wtedy brexit stał się faktem. Wielka Brytania i Unia Europejska to teraz odrębne rynki i obszary celne oraz regulacyjne.

kmp

Czytaj także

"To głosowanie zakończy naszą długą podróż". Barnier prosi PE o ratyfikację unijno-brytyjskiej umowy o współpracy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 13:24
Główny unijny negocjator Michel Barnier zwrócił się do Parlamentu Europejskiego o ratyfikację umowy o współpracy Unii z Wielką Brytanią. Deputowani mają zdecydować dziś w głosowaniu zdalnym, czy zatwierdzą ustalenia z końca ubiegłego roku. Wyniki zostaną ogłoszone w środę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To jest rozwód. Brexit to ostrzeżenie". PE ratyfikował unijno-brytyjską umowę

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 10:11
Jest zgoda Parlamentu Europejskiego na nową umowę o współpracy Unii z Wielką Brytanią. To przedostatni krok w procesie ratyfikacji. Teraz dokument zatwierdzić muszą jeszcze unijne kraje co będzie formalnością. 
rozwiń zwiń