X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Europosłowie chcą "atomowych" sankcji wobec Rosji. Jest projekt rezolucji

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 19:21
Ostra krytyka i potępienie działań Rosji, apel o sankcje, w tym te najcięższe - gospodarcze, zwane żargonowo "atomowymi", oraz zablokowanie budowy Nord Stream 2. Te postulaty znalazły się w projekcie rezolucji Parlamentu Europejskiego, który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Jutro dokument zostanie poddany pod głosowanie.
Martyna Bildziukiewicz ocenia, że za propagandową machiną Kremla stojąsetki milionów dolarów (zdj. ilustracyjne)
Martyna Bildziukiewicz ocenia, że za propagandową machiną Kremla stoją setki milionów dolarów (zdj. ilustracyjne)Foto: Viacheslav Lopatin/ Shutterstock

josep borrell borel free shutt 1200 .jpg
 Szef dyplomacji UE: destabilizujące działania Rosji są niedopuszczalne

Posłuchaj
00:45 plomedck-sankcjhe .mp3 Ostra krytyka i potępienie działań Rosji, apel o sankcje, w tym te najcięższe, gospodarcze oraz zablokowanie budowy Nord Stream 2. Te postulaty znalazły się w projekcie rezolucji Parlamentu Europejskiego, który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka (IAR)

Europosłowie potępili zastraszanie i działania destabilizujące Rosji. Napisali, że koncentracja wojsk na Ukrainie i wokół niej zagraża stabilności oraz bezpieczeństwu w Europie i zażądali natychmiastowego wycofania wszystkich wojsk z Ukrainy.

Czytaj także: 

Deputowani napisali też, że Unia powinna zmniejszyć swoją zależność od rosyjskich dostaw energii i zaapelowali do krajów członkowskich oraz europejskich instytucji o zatrzymanie budowy Nord Stream 2.

"Atomowe" sankcje wobec Rosji

W rezolucji jest też apel o nałożenie sankcji na rosyjskich oligarchów finansujących władze i zamrożenie ich majątku w Europie. "Unia nie powinna być przyjaznym miejscem dla rosyjskiego bogactwa oraz inwestycji o niejasnym pochodzeniu” - brzmi fragment rezolucji.

W dokumencie jest też groźba. Europosłowie napisali, że jeśli dojdzie do kolejnej inwazji na Ukrainę cena za naruszenie międzynarodowego prawa powinna być wysoka. Parlament Europejski domaga się, by wtedy wstrzymany został import ropy i gazu z Rosji do Unii i by Rosja została wyłączona z globalnego systemu rozliczeń finansowych SWIFT. Ta ostatnia propozycja w sankcjach nazywana jest bronią atomową.

mbl

Czytaj także

"Kluczowy projekt dla Niemiec". Rzeczniczka rosyjskiego MSZ o Nord Streamie 2

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 09:54
Gazociąg Nord Stream 2 jest dla Niemiec kluczowym projektem, tak jest on kwalifikowany przez analityków niemieckich i przedstawicieli władz Niemiec - powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa w wywiadzie dla telewizji RT Deutsch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Konończuk: Kreml doskonale wie, jak działają na Zachód militarne demonstracje

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 18:38
W ostatnim czasie relacje Zachodu i Rosji są bardzo napięte. - Rosjanie doskonale zdają sobie sprawę, jak demonstracje militarne działają na polityków zachodnich i że zwykle to przynosi efekt, którego Rosjanie oczekują - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Konończuk, wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. Dlaczego Krem decyduje się na kolejne prowokacje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Praktyka porozumienia się z Rosją i Chinami będzie podtrzymywana". Kohut o polityce Bidena

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 12:31
- Zderzenie progresywnej i liberalnej retoryki z pragmatyzmem w działaniu jest charakterystyczną cechą, jaką reprezentuje administracja Joe Bidena - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kohut, amerykanista z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń