X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja wydala kolejnych dyplomatów. To przedstawiciele czterech krajów

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 12:58
Dwóch dyplomaci z Litwy, po jednym z Łotwy oraz Estonii, a także trzech dyplomatów Słowacji zostało uznanych przez Moskwę za persona non grata. Informacja znalazła się na stronie rosyjskiego MSZ.
Siergiej Ławrow
Siergiej ŁawrowFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

MSZ Rosji nakazało wyjazd z kraju w ciągu tygodnia trzem pracownikom ambasady Słowacji, dwóm - ambasady Litwy, a także po jednym - ambasad Łotwy i Estonii. Poinformowało o tym rosyjskie ministerstwo w wydanym w środę w komunikacie.

mid-epa09137641 (2).jpg
Atak GRU w Czechach. "To może być wierzchołek góry lodowej. Reakcja na ten akt terroru to test dla NATO, UE"

Wcześniej w środę do MSZ wezwani zostali przedstawiciele placówek dyplomatycznych czterech państw w Moskwie.

MSZ podało, że dyplomatom przekazano "stanowczy protest w związku z prowokacyjnymi i nieuzasadnionymi działaniami dotyczącymi wydalenia pracowników ambasad rosyjskich w tych państwach". Trzy kraje bałtyckie - dodało ministerstwo - "nadal prowadzą jawnie wrogi kurs" wobec Rosji.

Solidarność z Czechami

Jak wyjaśniał w piątek szef litewskiej dyplomacji działanie bałtyckich stolic było "gestem solidarności z Czechami". W poprzednią sobotę w wydalono z Pragi 18 rosyjskich pracowników dyplomatycznych, a w czwartek czeskie władze nakazały Rosji wycofanie większości pozostałego personelu dyplomatycznego. Ich zdaniem Praga stała się centrum rosyjskich akcji szpiegowskich w regionie.

Czytaj również:

Tymczasem jak poinformował szef rosyjskiej dyplomacji, sporządzana jest lista "krajów nieprzyjaznych" wobec Rosji. - (Na listę) nie trzeba będzie czekać długo - powiedział minister. Wspomniał, że rząd "ma konkretne zalecenia" w tej sprawie, a kryteria, którymi się kieruje "są zrozumiałe". Wcześniej MSZ Rosji podało, że na liście "krajów nieprzyjaznych" znajdą się Stany Zjednoczone. Media nie wykluczają, że na liście będą też: Wielka Brytania, Kanada, Ukraina i Australia.

Wydalenia dyplomatów z Polski i USA

W ubiegłym tygodniu Rosja wydaliła 5 polskich dyplomatów. Była to odpowiedź na wydalenie z naszego kraju 3 rosyjskich dyplomatów. Wcześniej w odpowiedzi na wydalenie z Czech 18 obywateli Rosji, do Pragi musiało wrócić 20 czeskich dyplomatów. W przypadku Stanów Zjednoczonych oprócz symetrycznego wydalenia 10 dyplomatów za 10 dyplomatów, Moskwa podjęła szereg działań, które utrudniają prace amerykańskiej misji dyplomatycznej. Rosyjscy komentatorzy niezależni podkreślają, że tak chłodnych stosunków Rosji z państwami zachodniej Europy nie notowano od czasów Związku Sowieckiego.

mid-epa09122503 (1).jpg
Anders Aslund o Ukrainie: Putin może szykować wojnę przed wyborami, uznanie "republik" albo targi o NS2

23 kwietnia Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o odpowiedzi Rosji na "nieprzyjazne działania innych państw", który ogranicza możliwość zatrudniania przez ambasady i konsulaty takich krajów obywateli Rosji. Putin polecił, by listę "nieprzyjaznych" krajów określił rząd Rosji.

pg,IAR,PAP

Czytaj także

Premierzy grupy V4 deklarują pełną solidarność z Czechami

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 15:32
Premierzy Polski, Węgier i Słowacji wyrazili pełną solidarność z Czechami w związku z udziałem rosyjskich agentów wywiadu wojskowego w działaniach prowadzących do eksplozji w składzie amunicji we Vrbeticach w 2014 roku. Oświadczenie o takiej treści opublikowano na stronie kancelarii premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski: w sprawie Ukrainy Zachód, zamiast ciężkich sankcji, ma słowa

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 09:19
W sprawie Ukrainy Zachód nie wychodzi z ciężkimi sankcjami wobec Rosji, mówienie o wartościach, o prawach człowieka, o prawie do suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, to są tylko słowa - podkreślił we wtorek europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina wydala rosyjskiego konsula

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 13:44
MSZ Ukrainy uznało za persona non grata konsula konsulatu generalnego Rosji w Odessie. Dyplomata ma opuścić terytorium Ukrainy do 30 kwietnia - podało we wtorek ukraińskie MSZ i zaznaczyło, że to odpowiedź na uznanie za osobę niepożądaną pracownika ukraińskiej placówki w Moskwie.
rozwiń zwiń