X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zieloni i SPD za zmniejszeniem wydatków na obronność Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 13:50
Przywódcy Zielonych i SPD opowiedzieli się za obniżeniem wydatków na obronność. Obie niemieckie partie oddalają się tym samym od przyjętych w 2014 roku wytycznych, zgodnie z którymi państwa NATO zobowiązały się zwiększyć wydatki na cele wojskowe do 2 procent PKB. Niechęć do wypełnienia postanowień szczytu NATO w 2014 roku od lat wywołuje irytację Waszyngtonu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Story/ Shutterstock
angela merkel free shutter 1200.jpg
Kto zostanie następcą Angeli Merkel? Jest nowy sondaż

Przywódcy obu lewicowych ugrupowań nie ukrywają, że odejście od 2-procentowego progu będzie jednym z głównych wątków kampanii przed jesiennymi wyborami do Bundestagu.

"Wykrzesać ogień"

- Cieszyłabym się, gdyby niektórzy zwolennicy dozbrajania potrafili wykrzesać w sobie ten sam ogień, kiedy dyskutujemy o ochronie praw mniejszości - zaznaczyła kandydatka Zielonych na kanclerza Annalena Bearbock.

Czytaj także:

Zieloni, SPD i Lewica przemawiają w tej sprawie jednym głosem. - Zgadzamy się z Zielonymi co do tego, że oczekiwania USA są zbyt wygórowane, choć pozostaje między naszymi partiami jeszcze sporo rozbieżności - przyznał szef klubu poselskiego SPD Rolf Mützenich, wskazując na różnicę zdań odnośnie gazociągu Nord Stream 2. Zieloni podtrzymują nadal swoje krytyczne stanowisko wobec tego projektu, choć głównie z pobudek ekologicznych.

ukraina wojsko flaga donbas 1200 free.jpg
Jerzy Mosoń: Rosja nie wybaczyłaby Niemcom przekazania broni Ukrainie

Publicysta Ferdinand Knauss obawia się, że nad berlińską dzielnicą rządową zawisło znów "widmo marksizmu". - Zieloni, socjaldemokraci i postkomuniści zdobywają głosy nie tylko dzięki rozwinięciu oferty socjalnej, lecz także hołdowaniu pewnym ideologiom. Nie możemy sobie pozwolić na złudne przekonanie, że teraz będzie inaczej - twierdzi.

pg

Czytaj także

Możliwe dodatkowe zwiększenie obecności wojsk USA w Polsce. Chodzi o stacjonujący w Niemczech pułk

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 12:07
Minister obrony USA Mark Esper zapowiedział we wtorek, że istnieje "realna szansa", by przenieść stacjonujący w Niemczech 2. pułk kawalerii - lub jego część - do Polski. Byłoby to dodatkowe wzmocnienie obecności USA w Polsce ponad to, co zostało ustalone latem. Słowa Espera padły podczas wystąpienia dla think tanku Atlantic Council, podczas którego mówił on o wzmacnianiu sojuszy USA w dobie "rywalizacji wielkich mocarstw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik Kremla ostrzega: jeśli NATO wzmocni siły wokół Ukrainy, Rosja podejmie dodatkowe działania

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 13:32
- Taki scenariusz doprowadziłby do dalszego wzrostu napięć w pobliżu granic rosyjskich. Będzie to oczywiście wymagało dodatkowych działań od strony rosyjskiej w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa - powiedział w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. 
rozwiń zwiń