X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kto zostanie następcą Angeli Merkel? Jest nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 13:25
Partia Zielonych bez sporów wystawiła Annalenę Baerbock jako swoją kandydatkę na kanclerza. CDU i CSU dopiero po zażartej walce zgodziły się na wybór Armina Lascheta na lidera. Okoliczności wyboru kandydatów znajdują odzwierciedlenie w aktualnym sondażu dla tygodnika "Spiegel". Zieloni prowadzą.
Angela Merkel
Angela Merkel Foto: Alexandros Michailidis/ shutterstock

W sondażu instytutu badania opinii publicznej Civey dla "Spiegla", chadecka Unia CDU/CSU wyraźnie traci i spada do 24 procent - to o 6 punktów procentowych mniej niż tydzień wcześniej.

Czytaj także:
Bundestag.jpg
Unia Europejska wobec kandydatów na nowego kanclerza Niemiec

Zieloni wyprzedzają CDU/CSU o 5 punktów procentowych w porównaniu z poprzednim tygodniem i zbliżają się do granicy 30 procent. Na początku marca CDU/CSU miało jeszcze około 33 procent, Zieloni około 20.

Przez tydzień Civey przebadało w Niemczech ponad 10 000 obywateli w celu przeprowadzenia ankiety. Duża różnica między tymi dwiema partiami jest poza błędem statystycznym - podkreśla "Spiegel".

Czytaj także:

Inne partie

Czytaj także:
Armin Laschet CDU PAP 1200.jpg
Armin Laschet kandydatem CDU/CSU na kanclerza Niemiec. Media komentują wewnętrzny konflikt w partii

Liberalna Wolna Partia Demokratyczna (FDP) odnotowała niewielki wzrost, z 9 proc. w marcu do 11 proc.

Partia Lewicy spadła z 8 do 6 procent, podczas gdy socjaldemokratyczna SPD i skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) utrzymały się na poziomie odpowiednio 15 i 9 procent.

Wybory do niemieckiego parlamentu odbędą się 26 września.

jbt

Czytaj także

Kto zastąpi Merkel w fotelu kanclerza Niemiec? Cywiński: centroprawica nie wybrała jeszcze swojego kandydata

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 18:42
- Gdyby kanclerzem Niemiec został np. Markus Soeder, pewnie w UE zmieniłaby się polityka imigracyjna, a być może i finansowa - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Piotr Cywiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: poseł CDU składa mandat. Był orędownikiem Nord Stream 2 i Putina

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 16:27
Niemiecki polityk Joachim Pfeiffer oddaje mandat posła Bundestagu po tym, jak został oskarżony o związki z biznesem. Pfeiffer, który był rzecznikiem CDU do spraw gospodarki oraz energetyki, wielokrotnie sprzeciwiał się sankcjom nakładanym na gazociąg Nord Stream 2 oraz współpracował z przedstawicielem partii Władimira Putina w Europie.
rozwiń zwiń