X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

35. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Zełenski: pamięć o ofiarach to nasz obowiązek

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 17:10
W rocznicę katastrofy w Czarnobylu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził niedziałającą elektrownię. Apelował o pamięć o tysiącach tzw. likwidatorów, którzy bezpośrednio po katastrofie walczyli z jej skutkami.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Roberts Vicups

- Pamięć o tych, którzy zmagali się z katastrofą, to obowiązek wszystkich - podkreślił prezydent Ukrainy przemawiając w elektrowni, w której 35 lat temu doszło do wybuchu reaktora. Jak zaznaczył, w likwidacji skutków katastrofy wzięło udział ponad 600 tysięcy osób. Jak mówił - za cenę własnego zdrowia, a nawet życia, pozwoliły one ludzkości uniknąć jeszcze bardziej katastrofalnych skutków tamtych wydarzeń.

Małgorzata Gosiewska 663 (1).jpg
Sytuacja na Ukrainie. Gosiewska: nie można cieszyć się z wycofania wojsk, bo ciągle trwa wojna

Wołodymyr Zełenski otworzył na terenie elektrowni w Czarnobylu nowoczesne składowisko do przechowywania zużytego paliwa jądrowego "SWIAP-2".

Od ponad 10 lat wszystkie reaktory w Czarnobylu są wyłączone z eksploatacji. Mimo to pracują tam ponad dwa tysiące osób. Obsługują m.in. składowiska paliwa i sarkofagi ochronne nad zniszczonym reaktorem.

Posłuchaj
00:51 11043140_1.mp3 Wołodymyr Zełenski w rocznicę katastrofy w Czarnobylu. Relacja Pawła Buszko (IAR)

kmp

Czytaj także

"To zacieśnienie współpracy Trójkąta Lubelskiego". Paweł Bobołowicz o wizycie polskiej delegacji na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 21:00
- Ta wizyta odbywała się w ramach Trójkąta Lubelskiego, nowej formuły, która zaistniała. Jest to współpraca na poziomie ministrów spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy. Dzięki tej wizycie nastąpiła też współpraca na poziomie parlamentarnym, bo w tej wizycie brali udział wiceprzewodniczący parlamentu Litwy i Ukrainy - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Bobołowicz, korespondent polskich mediów na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Mosoń: Rosja nie wybaczyłaby Niemcom przekazania broni Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 09:32
- Niemcom bardzo zależy na Nord Stream 2. Gdyby zdecydowały się na przekazanie uzbrojenia, to prawdopodobnie wszelkie relacje z Rosją zostałyby poważnie nadszarpnięte. Rosja by tego nie wybaczyła - powiedział w "Debacie poranka" Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.
rozwiń zwiń