X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sytuacja na Ukrainie. Gosiewska: nie można cieszyć się z wycofania wojsk, bo ciągle trwa wojna

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 16:55
- Nie możemy cieszyć się z faktu, że Rosja wycofała wojska i skończyła manewry, bo wojna toczy się na Ukrainie od 7 lat. To wpływa na sytuację w tym kraju. Jest to smutne i przykre dla Ukraińców, ale musi to niepokoić także nas - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.

Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Gosiewska podczas swojej wizyty na Ukrainie była m.in. w Mariupolu i Słowiańsku w Donbasie, gdzie spotkała się z przedstawicielami ukraińskich sił zbrojnych, przebywała także na linii rozgraniczenia. Wizyta odbyła się w ramach kontaktów Trójkąta Lubelskiego. Wicemarszałek Sejmu towarzyszyli jej odpowiednicy z Litwy i Ukrainy.

Mariusz Błaszczak 663 PR24.JPG
Szef MON: polityka Putina skierowana jest na odbudowę imperium rosyjskiego

"Wojna trwa od 7 lat"

Małgorzata Gosiewska podkreśliła, że wycofanie wojsk rosyjskich z ukraińskiej granicy nie jest sukcesem. - Nie możemy cieszyć się z faktu, że Rosja wycofała wojska i skończyła manewry, bo wojna toczy się na Ukrainie od 7 lat. To wpływa na sytuację w tym kraju. Jest to smutne i przykre dla Ukraińców, ale musi to niepokoić także nas - powiedziała.

- Ukraina jest naszym sąsiadem. Są środowiska, które nie chcą zrozumieć naszego wsparcia dla Ukrainy, ale przed geografią nie uciekniemy. To Ukraina powstrzymuje ofensywę rosyjską na swoich granicach - dodała.

Czytaj również:

Polityk podkreśliła, że za naszą wschodnią granicą cały czas trwa wojna, za którą odpowiedzialna jest Rosja. - To nie jest tak, że nie ma tam żołnierzy Rosji. Oni są cały czas obecni. Oczywiście bezpośrednie działania podejmują oddziały tzw. separatystów, ale dowódcami są tam Rosjanie. To Rosja prowadzi tę wojnę i powinna ponosić wszystkie konsekwencje - powiedziała.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
13:14 PR24_mp3 2021_04_26-16-36-00.mp3 Małgorzata Gosiewska o sytuacji na Ukrainie ("Rozmowa PR24")

***

Audycja: "Rozmowa PR 24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Małgorzata Gosiewska (wicemarszałek Sejmu, PiS)

Data emisji: 26.04.2021

Godzina emisji: 16.36

dz

Czytaj także

"To zacieśnienie współpracy Trójkąta Lubelskiego". Paweł Bobołowicz o wizycie polskiej delegacji na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 21:00
- Ta wizyta odbywała się w ramach Trójkąta Lubelskiego, nowej formuły, która zaistniała. Jest to współpraca na poziomie ministrów spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy. Dzięki tej wizycie nastąpiła też współpraca na poziomie parlamentarnym, bo w tej wizycie brali udział wiceprzewodniczący parlamentu Litwy i Ukrainy - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Bobołowicz, korespondent polskich mediów na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próba odzyskania wpływów na terenach po byłym Związku Radzieckim". Lorenz o orędziu Putina

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 19:30
- Władimir Putin liczy na to, że państwa Zachodu zaczną bać się dalszej eskalacji konfliktu na Ukrainie - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Lorenz, analityk ds. Bezpieczeństwa Międzynarodowego z PISM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Mosoń: Rosja nie wybaczyłaby Niemcom przekazania broni Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 09:32
- Niemcom bardzo zależy na Nord Stream 2. Gdyby zdecydowały się na przekazanie uzbrojenia, to prawdopodobnie wszelkie relacje z Rosją zostałyby poważnie nadszarpnięte. Rosja by tego nie wybaczyła - powiedział w "Debacie poranka" Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.
rozwiń zwiń