X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nigeryjska mafia rozbita we Włoszech. Aresztowanym postawiono ok. 100 zarzutów

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 13:32
Policja we Włoszech rozbiła mafię nigeryjską, aresztując 30 osób - podała w poniedziałek agencja Ansa. Aresztowania i rewizje przeprowadzono w 14 miastach w kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Akcja przeciwko potężnej mafii nigeryjskiej, działającej we Włoszech od dłuższego czasu, miała kryptonim Black Axe (czarny topór) - wyjaśniły media. Miejscem operacji było między innymi miasto L'Aquila w Abruzji.

demonstracja włochy pap 1200.jpg
"Akcja na rzecz przywrócenia wolności Włochom". Liga Salviniego zbiera podpisy przeciwko godzinie policyjnej

Aresztowanym postawiono około stu zarzutów, w tym: przynależność do organizacji przestępczej o charakterze mafijnym, handel narkotykami, udział w procederze nielegalnej imigracji, czerpanie zysków z prostytucji, oszustwa informatyczne, pranie brudnych pieniędzy, a także ich wyłudzanie od uwodzonych kobiet.

Czytaj również:

Współpraca między mafiami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Rzymie w raporcie ogłoszonym na początku roku zwróciło uwagę na zjawisko współpracy między mafią nigeryjską a neapolitańską kamorrą, zwłaszcza w dziedzinie handlu narkotykami.

Także na Sycylii, w rejonie Palermo, odnotowano powiązania między tymi grupami przestępczymi a klanami cosa nostra.

jmo

Czytaj także

"Są Herodami naszych czasów". Papież Franciszek potępił działania mafii

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 14:10
"Mafie negują Ewangelię mimo ostentacyjnej religijności. Livatino jest wzorem nie tylko dla sędziów, ale dla wszystkich, którzy działają na polu prawodawstwa" - napisał papież Franciszek w przedmowie do książki, której bohaterem jest zamordowany w 1990 r. przez sycylijską mafię sędzia Rosario Livatino. Jego beatyfikacja odbędzie się 9 maja w Agrigento na Sycylii, gdzie zginął.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłumy na ulicach włoskich miast. Siły porządkowe musiały zamknąć via del Corso

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 19:10
Tłumy wyległy w słoneczną pogodę na ulice Rzymu i Neapolu, na dwa dni przed otwarciem części Włoch i zniesieniem dużej liczby restrykcji antyepidemicznych. Tysiące ludzi spędziły ten dzień nad morzem w rejonie Wiecznego Miasta. To według mediów "próba żółtej strefy".
rozwiń zwiń