X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Plan jest konieczny, aby dokonała się transformacja". W mediacji z reżimem Swiatłana Cichanouska liczy na kraje UE

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 13:11
Jedna z liderek białoruskiej opozycji mówiła o tym podczas zgromadzenia Parlamentarnego Euronestu, w którym zasiadają eurodeputowani oraz posłowie krajów Partnerstwa Wschodniego - Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Armenii i Azerbejdżanu. Wykluczeni są posłowie Białorusi, których wyboru do parlamentu nie uznała Unia Europejska.
Swiatłana Cichanouska
Swiatłana CichanouskaFoto: martinbertrand.fr / Shutterstock.com

Sviatlana Tsikhanouskaya 1200 free.jpg
Swiatłana Cichanouska: wola narodu do przeprowadzenia wyborów nie zniknęła

Swiatłana Cichanouska była gościem jednej z debat Euronestu. W swoim przemówieniu podkreślała konieczność unijnego wsparcia politycznego i gospodarczego dla Białorusi.

- Plan jest konieczny, aby dokonała się transformacja. Dodatkowo ważne są kontakty międzyludzkie i zakończenie negocjacji w sprawie porozumienia o ruchu bezwizowym. W nowej Białorusi chcemy, aby obywatele swobodnie podróżowali do Unii. Powinny im być także zaoferowane programy jak Erasmus czy Horyzont - tłumaczyła.

Posłuchaj
00:26 Euronest.mp3 Przemówienie Swiatłany Cichanouskiej (IAR)

Czytaj także:

O plan wsparcia gospodarczego dla demokratycznej Białorusi zaapelowała w ubiegłym roku Polska. Pomysł został poparty przez unijnych przywódców na grudniowym szczycie, a Komisja Europejska otrzymała zadanie jego sporządzenia. Od tego czasu Polska naciska na Brukselę, aby możliwie jak najszybciej opublikowała dokument.

mr

Czytaj także

Cichanouska w Brukseli: media celem brutalnych ataków białoruskiego reżimu

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 17:30
Dziennikarze i dziennikarki są celem brutalnych ataków białoruskiego reżimu - mówiła jedna z liderek opozycji Swiatłana Cichanouska podczas wideokonferencji organizowanej przez Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej w Brukseli. Ambasador Andrzej Sadoś podkreślał, że kolejne sankcje są nieuniknione, ale potrzebny jest także plan wsparcia gospodarczego dla demokratycznej Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cichanouska: ten rok już jest i na pewno będzie rokiem Białorusinów

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 19:49
- Jesteśmy wam wdzięczni za te wszystkie działania, jakie Polska podjęła po sfałszowanych wyborach - powiedziała na antenie Radia Zet liderka demokratycznej opozycji na Białorusi, kandydatka w wyborach prezydenckich Swiatłana Cichanouska. - Rok 2021 już jest i na pewno będzie rokiem Białorusinów - podkreśliła.
rozwiń zwiń