X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polscy europosłowie są zgodni. Należy zatrzymać budowę Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 09:59
Polscy europosłowie stanowczo o sankcjach wobec Rosji za łamanie międzynarodowego prawa. Deputowani z którymi rozmawiała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka są przede wszystkim zgodni, że budowa Nord Stream 2 powinna być zatrzymana.
Kreml
KremlFoto: Maks Ershov/Shutterstock.com

Była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga podkreśliła, że to projekt szkodliwy.

Witold Waszczykowski 1200.jpg
"Powrót do zimnowojennych rozwiązań". Waszczykowski o propozycji spotkania Biden-Putin ws. Ukrainy

"Nie kierujemy się priorytetem stosunków gospodarczych"

- Państwa europejskie powinny zrozumieć, że Nord Stream 2 zagraża bezpieczeństwu Unii Europejskiej. Stanowi wzmacnianie reżimu, który wykonuje bardzo agresywne ruchy wobec naszego sąsiedztwa, ale i państw Unii Europejskiej, jak kraje bałtyckie i Polska. Ta odpowiedź w postaci natychmiastowego wstrzymania Nord Stream 2, biorąc pod uwagę, że to jest projekt szkodliwy, to byłby właściwy gest - powiedziała Anna Fotyga.

Europoseł w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką podkreśliła też, że sankcje wobec Rosji powinny być utrzymane i rozszerzane. Odparła też zarzuty między innymi Niemiec i Francji, że państwa Europy Środkowo-Wschodniej są zbyt radykalne w podejściu do Rosji. - Nie, nie jesteśmy. My po prostu mamy ogromne doświadczenie i nie kierujemy się priorytetem stosunków gospodarczych. Sprawy bezpieczeństwa są bardzo ważnym aspektem naszej analizy sytuacji - zaznaczyła.

Czytaj także:

Radosław Sikorski: Putin nas testuje

Europoseł, były szef MSZ Radosław Sikorski poparł postulat, by w przypadku kolejnej zmiany granic siłą Rosja została odcięta od systemu rozliczeń międzynarodowych SWIFT. Uważa też, że Unia powinna zmniejszyć zakupy ropy i gazu i objąć sankcjami kluczowych, rosyjskich oligarchów.

Według polskiego deputowanego, Europa powinna również poważnie podejść do wspólnej polityki obronnej. Radosław Sikorski zaproponował powołanie brygady złożonej z ochotników, która zastąpiłaby nieefektywne europejskie grupy bojowe. - Tego ani gadaniem, ani dyplomacją nie da się załatwić. Putin testuje Zełeńskiego, Bidena i nas. I on będzie decydował w oparciu o twarde fakty, a nie o gadanie. Zastanawiam się od jakiegoś czasu co się musi stać, by Unia Europejska potraktowała swoje bezpieczeństwo serio - dodał europoseł Radosław Sikorski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Rosja Białoruś wojska free 1200
Rosyjska agresja i pogarszający się stan zdrowia Nawalnego. Szczyt szefów dyplomacji UE

Ukraina i sprawa Nawalnego

Sytuacja na Ukrainie i relacje z Rosją są jednym z tematów dzisiejszej wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych unijnych krajów. Moskwa jest krytykowana przez Unię za koncentrację wojsk przy granicy z Ukrainą i na nielegalnie zaanektowanym Krymie oraz za plany ograniczenia żeglugi przez Cieśninę Kerczeńską.

Wspólnota apeluje też do Moskwy o zapewnienie dostępu lekarzy do opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, który przebywa w kolonii karnej i którego stan jest oceniany jako krytyczny.

ms

Czytaj także

Polska chce rozszerzenia sankcji na Rosję. Walczy o to na forum UE

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:19
Polska zabiega o rozszerzenie unijnych sankcji wobec Rosji. Informację, którą jako pierwszy podał korespondent Radia Wolna Europa Rikard Jozwiak, potwierdziła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka u unijnych dyplomatów.
rozwiń zwiń