X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Powrót do zimnowojennych rozwiązań". Waszczykowski o propozycji spotkania Biden-Putin ws. Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 18:45
- Jestem zadziwiony propozycją spotkania na szczycie. Mam nadzieję, że Ukraińcy nie dopuszczą do tego, aby znowu rosyjsko-amerykańska dyplomacja ponad ich głowami decydowała o losach tego kraju - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski Foto: PR24/AK

Prezydent Joe Biden zaproponował we wtorkowej rozmowie telefonicznej rosyjskiemu przywódcy Władimirowi Putinowi doprowadzenie poza granicami USA i Rosji do dwustronnego szczytu na najwyższym szczeblu.


mid-epa09135835 (2).jpg
"Wstęp do negocjacji”. Jacek Przybylski o sankcjach nałożonych przez USA na Rosję

Biały Dom nie poinformował, jakie państwo trzecie mogłoby być gospodarzem spotkania przywódców.

Witold Waszczykowski odniósł się do możliwości spotkania prezydentów USA i Rosji.

- Jestem zdziwiony, że niektóre państwa już proponują swoje stolice jako miejsce takich szczytów. To powrót do zimnowojennych rozwiązań, realizacja marzenia Putina, który chciałby wrócić do potęgi Związku Radzieckiego i być tym zwierciadlanym odbiciem Stanów Zjednoczonych w polityce zagranicznej. Nie można dopuścić do tego, żeby świat znowu był zarządzany od szczytu do szczytu. Rosja powinna być konfrontowana przez dużą grupę państw i instytucji międzynarodowych, w sytuacji łamania prawa i wojny, którą wszczyna - zaznaczył były minister spraw zagranicznych.

Posłuchaj
23:02 PR24_mp3 2021_04_17-17-35-43.mp3 Witold Waszczykowski o polityce zagranicznej (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Gość audycji komentował także sprawę wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Niestety Adam Bodnar daleko wyszedł poza administrowanie urzędem, wręcz przeciwnie, kiedy skończyła się jego formalna kadencja we wrześniu ubiegłego roku, jeszcze bardziej upolitycznił ten urząd i atakował wprost Polski rząd i partię rządzącą. Atakował także pewne wartości w Polsce, m.in. Polaków za rzekomy udział w Holokaust, z drugiej strony wywyższał takie postacie opozycji, jak Marta Lempart, twierdząc, że jest to wybitna postać. Adam Bodnar wymusił na Trybunale Konstytucyjnym reakcję, gdyby zajmował się tylko administrowaniem urzędu, nie doszłoby do takiej sytuacji, czekalibyśmy na normalne rozstrzygnięcia. Wreszcie ktoś to przeciął, tę akcję polityczną, która był nieznośna, należałoby to zakończyć - ocenił.

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepis ustawy o Rzeczniku Praw Obywatelskich, który pozwala pełnić obowiązki RPO po upływie kadencji do czasu objęcia stanowiska przez następcę, jest niezgodny z konstytucją; przepis ten ma stracić moc obowiązującą po upływie trzech miesięcy od opublikowania wyroku w Dzienniku Ustaw.

Czytaj także:

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Witold Waszczykowski

Data emisji: 17.04.2021

Godzina emisji: 16.35

PR24/ka

Czytaj także

"Wstęp do negocjacji”. Jacek Przybylski o sankcjach nałożonych przez USA na Rosję

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 17:15
- To "ustawianie" Rosjan, wprowadzenie do trudnych rozmów, które szykują się z Władimirem Putinem - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Przybylski ("Do Rzeczy"), komentując sankcje, które rząd USA nałożył na Rosję m.in. w związku z sytuacją w Donbasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja zapowiada retorsje za amerykańskie sankcje. Ambasador USA wezwany na rozmowę

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 17:20
Rosyjskie MSZ wezwało na rozmowę amerykańskiego ambasadora Johna Sullivana. Ma to związek z ogłoszonymi przez Stany Zjednoczone nowymi sankcjami wobec Rosji. Kreml zapowiedział, że przygotowuje adekwatną odpowiedź, a rzecznik resortu spraw zagranicznych Marija Zacharowa oświadczyła, że kontrreakcja Moskwy będzie "nieodwracalna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerski: popieramy działania USA w związku z agresywną polityką Rosji

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 17:31
Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski oświadczył, że Polska popiera działania USA w związku z agresywną polityką Rosji na arenie międzynarodowej. "Zjednoczeni jesteśmy silni!" - napisał na Twitterze.
rozwiń zwiń