X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 16:52
Co najmniej sześć osób zginęło, a jedna została poważnie ranna w sobotę w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6, które nawiedziło Jawę, główną wyspę Indonezji - poinformowała tamtejsza agencja ds. zarządzania skutkami katastrof. Mieszkańców kilku wsi na wschodnim wybrzeżu wyspy ewakuowano.
Zniszczenia spowodowane trzęsieniem ziemi w Indonezji
Zniszczenia spowodowane trzęsieniem ziemi w IndonezjiFoto: PAP/EPA/BASARNAS / HANDOUT

Wstrząs nastąpił na pełnym morzu na głębokości 82 km, w odległości 45 km od miasta Malang na wschodzie Jawy.

Opublikowane nagrania pokazały zawalony sufit w szpitalu, a także gruzy na podłodze lokalnego parlamentu w Blitar, na południowy zachód od Malang.

- Trzęsienie ziemi było dość silne i trwało dość długo - powiedział w rozmowie z AFP jeden z mieszkańców.

indonezia 663 twitter.jpg
Trzęsienie ziemi w Indonezji. Już kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych

Indonezja znajduje się w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, czyli strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych, złożonej z pasu rowów oceanicznych, łuków wyspowych i aktywnych wulkanów, która otacza niemal nieprzerwanie Pacyfik na długości ok. 40 tys. km. W tej strefie znajdują się 452 wulkany i występuje tu ok. 90 proc. wszystkich trzęsień ziemi na świecie.

W połowie stycznia trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 nawiedziło wyspę Celebes (Sulawesi); w jego wyniku zginęło 56 osób. W 2018 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,5 u wybrzeży Celebes spowodowało tsunami, które zdewastowało rejon Palu i spowodowało śmierć lub zaginięcie ponad 4300 osób; ok. 170 tys. ludzi straciło dach nad głową.

Czytaj także:

Do największej tragedii doszło u wybrzeży Sumatry 26 grudnia 2004 roku. Olbrzymie fale tsunami, spowodowane trzęsieniem ziemi o magnitudzie 9,1, zabiły wówczas ponad 220 tys. osób w państwach całego regionu, w tym 170 tys. w samej tylko Indonezji. Była to największa w nowożytnej historii katastrofa naturalna.


Czytaj także

Kolejne trzęsienie ziemi w Indonezji. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 07:05
Co najmniej trzy osoby zginęły w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,0, które nawiedziło Indonezję. Lokalne władze poinformowały, że ofiary straciły życie pod gruzami budynków, które zawaliły się w dystrykcie Sumenep we wschodniej części wyspy Jawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzęsienie ziemi na Molukach w Indonezji. Zagrożenie falą tsunami?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 21:07
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,6 nawiedziło rejon należących do Indonezji Moluków we wschodniej części Archipelagu Malajskiego. Do wstrząsu doszło na głębokości 10 kilometrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indonezja: trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 w okolicach miasta Raba

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 11:39
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 nawiedziło we wtorek okolice miasta Raba na wyspie Sumbawa - podała amerykańska służba geologiczna USGS.
rozwiń zwiń