X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi w Indonezji i w rejonie Tokio. Nie ma ofiar

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 07:17
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,5 st. nawiedziło w poniedziałek wschodnią Indonezję w rejonie Morza Banda - poinformowała amerykańska Służba Geologiczna. Wstrząsy wystąpiły też w Japonii. Nigdzie nie zanotowano ofiar ani strat. Nie wydano też ostrzeżenia przed tsunami.
Trzęsienie ziemi wystąpiło 90 km od południowego wybrzeża Krety
Trzęsienie ziemi wystąpiło 90 km od południowego wybrzeża KretyFoto: Shutterstock

Epicentrum wstrząsów znajdowało się na głębokości ok. 20 km w słabo zaludnionym rejonie na zachód od miasta Abepura, w prowincji Papua.

Po początkowym wstrząsie nastąpiła seria wstrząsów wtórnych.

Indonezja znajduje się w rejonie aktywnym sejsmicznie należącym do tzw. ognistego kręgu otaczającego Ocean Spokojny.

W roku 2004 katastrofalne trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim zabiło ponad 230 tys. ludzi, w kilku krajach; większość z nich w Indonezji.

W poniedziałek rano trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,5 st. nawiedziło też wschodnią Japonię - poinformowała Japońska Agencja Meteorologiczna. Brak informacji o ofiarach lub stratach materialnych. Nie ogłoszono ostrzeżenia przed tsunami. Epicentrum wstrząsów znajdowało się pod dnem morskim u wybrzeży prefektury Chiba sąsiadującej z Tokio.

Trzęsienia ziemi są w Japonii dość częstym zjawiskiem. Występuje tam ok. 20 proc. światowych wstrząsów o magnitudzie 6 st. lub silniejszych.

Japonia położona jest w rejonie aktywnym sejsmicznie stanowiącym fragment tzw. ognistego kręgu otaczającego Ocean Spokojny.

paw/