X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zakaz terapii hormonalnych dla nieletnich osób transpłciowych. Stan USA zmienia prawo

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 04:45
Arkansas został pierwszym stanem w USA, który zabronił terapii hormonalnych oraz zabiegów chirurgicznych dla nieletnich osób transpłciowych. Stanowy parlament odrzucił weto gubernatora w tej sprawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Mayday Photos
1200_sport_IO_shutterstock.png
Transpłciowe kobiety z zakazem udziału w żeńskich rozgrywkach. Arkansas zmienia prawo

Republikański gubernator Arkansas Asa Hutchinson zawetował ustawę w poniedziałek, uznając, że kwestia terapii hormonalnych i zabiegów nie powinna być regulowana przez władze. Izba Reprezentantów i Senat tego stanu odrzuciły jednak jego weto. Nowe prawo wejdzie w życie pod koniec lipca.

Czytaj także:

Od tego czasu każdemu pracownikowi służby zdrowia, zapewniającemu osobom poniżej 18. roku życia środki blokujące dojrzewanie, hormony lub zabiegi chirurgiczne związane z płcią, grozić będzie utrata licencji lekarskiej. Natomiast pacjenci żałujący swoich decyzji będą mogli pozywać lekarzy.

Podobne przepisy rozważane są w co najmniej 16 innych stanach USA - wylicza agencja Reuters.

Takie kroki krytykowane są przez środowiska LGBTQ, które twierdzą, że pozbawią one osoby transpłciowe potrzebnej opieki medycznej i skutkować będą większą liczbą samobójstw. Stanowisko to podziela reprezentująca ponad 60 tys. pediatrów Amerykańska Akademia Pediatrii.

Eksperci twierdzą, że każdy etap terapii transpłciowego nastolatka podejmowany jest po konsultacji z lekarzami oraz pracownikami socjalnymi i często trwa miesiące, a nawet lata.

Przeciwnicy nowego prawa w Arkansas zapowiadają kwestionowanie go na drodze sądowej.

Zwolennicy nowych przepisów, głównie z Partii Republikańskiej, argumentują, że chcą chronić nieletnich przed procedurami medycznymi, których później mogą żałować. Zarzucają swoim przeciwnikom bagatelizowanie skutków ubocznych terapii hormonalnych.

pb

Czytaj także

Wojciech Reszczyński: wprowadzony w USA "Akt równości" będzie źródłem buntu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 19:02
- Nie ma powszechnej równości, nigdy nie było i nigdy nie będzie. Nie da się zaakceptować niektórych ideologicznie narzuconych form. Można je tolerować, ale nie akceptować - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński w "Debacie Dnia". Gościem audycji był również Łukasz Jankowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poliamoria równa małżeństwu? Kontrowersyjne zmiany w amerykańskim mieście

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 10:43
Włodarze miasta Cambridge w amerykańskim stanie Massachusetts zalegalizowali nową definicję "związku partnerskiego", która zakłada, że związek złożony z więcej niż dwóch osób będzie miał takie same prawa jak małżeństwo. 
rozwiń zwiń