X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Liderzy mniejszości polskiej na Białorusi oficjalnie oskarżeni. "Represje gorsze od czasów stalinowskich"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 15:40
Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys została oskarżona o wzniecanie nienawiści na tle narodowościowym. O podobne działania oskarżono też aktywistkę z Lidy Irenę Biernacką. W czwartek zarzuty usłyszeli członkowie Zarządu Głównego Związku Polaków Maria Tiszkowska i Andrzej Poczobut. Cała czwórka jest przetrzymywana w areszcie w Mińsku.
Funkcjonariusze białoruskich sił porządkowych
Funkcjonariusze białoruskich sił porządkowychFoto: PAP/ITAR-TASS/Natalia Fedosenko
forum-dziedziczak .jpg
"Autorytarna władza stawia wymyślone, niedorzeczne zarzuty". Dziedziczak o prześladowaniu Polaków przez reżim Łukaszenki

Redaktor naczelna gazety "Głos znad Niemna na Uchodźstwie" Iness Todryk powiedziała Polskiemu Radiu, że oskarżenia wobec liderów polskiej mniejszości są absurdalne.

Posłuchaj
00:45 10996743_1.mp3 Liderzy mniejszości polskiej na Białorusi oficjalnie oskarżeni - relacja Włodzimierza Paca (IAR)

Czytaj także:

- Polacy na Białorusi przeżywają okres prześladowań i represji najgorszy od czasów stalinowskich. Reżim Alaksandra Łukaszenki postanowił przykładnie zastraszyć w swoim kraju mniejszość polską i sparaliżować jej jakąkolwiek aktywność - powiedziała Iness Todryk.

shutterstock białoruś free milicja omon 1200.jpg
"Prawa mniejszości muszą być przestrzegane". Apel komisarza UE ws. Polaków na Białorusi

Kilka dni temu białoruscy obrońcy praw człowieka uznali zatrzymanych liderów polskiej mniejszości za więźniów politycznych. Polacy zostali zatrzymani w związku z zarzutami tamtejszej prokuratury, dotyczącymi upamiętnienia polskiego podziemia niepodległościowego, w tym Żołnierzy Wyklętych.

pb

Czytaj także

Szynkowski vel Sęk o sytuacji Polaków na Białorusi: reżim Łukaszenki dąży do eskalacji

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 08:07
- Polska bardzo aktywnie na poziomie dyplomatycznym i konsularnym zabiega, by reżim Aleksandra Łukaszenki odstąpił od represji wymierzonych w liderów środowiska polskiego na Białorusi - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: zatrzymani liderzy polskiej mniejszości uznani za więźniów politycznych

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 23:08
Liderzy polskiej mniejszości przetrzymywani w aresztach na Białorusi zostali uznani za więźniów politycznych. Odpowiednie oświadczenie przyjęło w tej sprawie osiem białoruskich organizacji zajmujących się szeroko pojętą obroną praw człowieka , w tym Białoruski Komitet Helsiński, Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Białoruskie PEN-Centrum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szukali rzeczy związanych z Polską". Żona aresztowanego Andrzeja Poczobuta o działaniach milicji

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 08:20
- Podczas przeszukania milicjanci szukali rzeczy związanych z Polską i pytali, ile kosztuje zdrada ojczyzny - powiedziała żona działacza Związku Polaków na Białorusi Andrzeja Poczobuta. Oksana Poczobut opowiedziała o sytuacji męża, który trafił do aresztu w związku ze sprawą karną.
rozwiń zwiń