X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież: pamiętajcie o ukrzyżowanych współcześnie - ofiarach wojen, dyktatur, przemocy i aborcji

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 12:48
Papież poświęcił katechezę podczas audiencji generalnej Triduum Paschalnemu. Powiedział, że w Wielki Piątek będziemy polecać Bogu ukrzyżowanych współcześnie, w tym ofiary aborcji.
Papież podczas audiencji generalnej
Papież podczas audiencji generalnejFoto: PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Audiencję generalną bez udziału wiernych transmitowały media watykańskie z Pałacu Apostolskiego. Franciszek powiedział, że w Wielki Piątek, w dniu pokuty, postu i modlitwy, będziemy przeżywać ofiarę, którą złożył Chrystus dla naszego zbawienia.

- Będziemy zanosili w umysłach i sercach cierpienia chorych, ubogich i odrzuconych przez ten świat, ofiary wojny, dyktatur, przemocy i aborcji. Jezus poprzez śmierć na krzyżu wziął na siebie nasze cierpienia i grzechy - powiedział Franciszek.

shutterstock_papież 1200 free.jpg
"Tylko solidarność i dbałość o Stworzenie mogą uratować ludzkość przed katastrofą". Papież o pandemi

- W wielu sytuacjach cierpienia, zwłaszcza, gdy doświadczają go osoby, rodziny i narody już dotknięte przez ubóstwo, katastrofy czy konflikty, krzyż Chrystusa jest jak latarnia morska, która wskazuje port statkom na wzburzonym morzu - stwierdził papież.

"Zbawcze dzieło objawieniem miłości"

Zwracając się do Polaków papież powiedział, że śmierć i zmartwychwstanie, to ostateczny objaw miłości Boga, który przebacza i daje nowe życie. Życzył, aby radość wielkanocnego poranka, mimo zmagań z pandemią, dała wiernym nadzieję, ufność i pokój.

msza shutterstock_1027460902 1200.jpg
Co z kościołami w Wielkanoc? Episkopat publikuje zalecenia liturgiczne na Wielki Tydzień

- Jutro wejdziemy w Triduum Paschalne, w tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Jego zbawcze dzieło jest ostatecznym objawieniem miłości Boga, który przebacza, okazuje miłosierdzie i daje nam nowe życie - powiedział.

- Niech radość wielkanocnego poranka, pomimo zmagań z pandemią, opromieni was nadzieją, ufnością i pokojem. Życzę wam radosnego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem i z serca wam błogosławię - dodał papież.

pg

Czytaj także

Papież Franciszek: nadszedł czas na przejrzystość w Kościele

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 19:31
Zdaniem papieża nadszedł czas na przejrzystość w Kościele i stanowczą walkę z pedofilią. - Z Kościoła trzeba usunąć wszelki "smród zepsucia" - powiedział papież Franciszek w wywiadzie-rzece, opublikowanym we wtorek we Włoszech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież do Polaków o Narodowym Dniu Życia: niech na całym świecie odnawia się wrażliwość jego wartości

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 11:11
Papież Franciszek podczas audiencji generalnej nawiązał do przypadającego dziś w Polsce Narodowego Dnia Życia. Audiencja bez udziału wiernych transmitowana była z Pałacu Apostolskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież do kapłanów: klerykalizm to perwersja, nie lekceważcie pokus światowego życia

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 18:39
"Klerykalizm to perwersja", a światowe życie prowadzi do zepsucia - ostrzegł w poniedziałek papież Franciszek podczas audiencji dla seminarzystów i księży z kolegium meksykańskiego w Rzymie. Apelował o postawę miłosierdzia i braterstwa.
rozwiń zwiń