X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Tylko solidarność i dbałość o Stworzenie mogą uratować ludzkość przed katastrofą". Papież o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 10:50
Turyński dziennik "La Stampa" opublikował fragmenty przygotowanego do wydania wywiadu-rzeki, który z Franciszkiem przeprowadził watykanista gazety Domenico Agasso. Papież powiedział w nim, że tylko solidarność i dbałość o Stworzenie mogą uratować ludzkość przed katastrofą. 
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: shutterstock.com/Riccardo De Luca - Update

Niebawem obszerny wywiad z papieżem ukaże się w formie książki pod tytułem "Bóg i świat, który nadejdzie". Papież Franciszek mówił w nim, że pandemia unaoczniła światu banalną prawdę o ty, że "ludzkość może się uratować jedynie dzięki wypracowaniu nowego modelu rozwoju opierającego się na harmonijnym współżyciu narodów dbających o Stworzenie".

papiez franciszek free shutt 1200.jpg
Rocznica wyboru kard. Bergoglio na papieża. Przewodniczący KEP: otoczmy Franciszka modlitwą

Papież przestrzegł, że potrzeba natychmiastowych, radykalnych decyzji, bo już niebawem będzie za późno.

Posłuchaj
00:49 papież.mp3 Papież: tylko solidarność i dbałość o Stworzenie może ocalić ludzkość przed katastrofą. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

 

Czytaj także:

Franciszek zauważył, że pandemia i jej skutki są również szansą na budowę na ruinach lepszego i bardziej sprawiedliwego świata. Zaapelował też o totalne zawieszenie broni i potępił handel bronią oraz wydatki na zbrojenia. Papież podkreślił, że te środki powinny być przeznaczone na walkę z biedą i chorobami.

itom

Czytaj także

Publicysta o wizycie papieża Franciszka w Iraku: to zachęta do dialogu z islamem

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 18:56
Papież Franciszek w drodze powrotnej do Rzymu z uznaniem wypowiedział się o przywódcy szyitów Alim as-Sistanim, którego odwiedził w Nadżafie. Nazwał go "wielkim mędrcem i człowiekiem Bożym". - To było wezwanie do dialogu, do pojednania, do wzajemnego przebaczenia, ale przede wszystkim do budowania nowej przyszłości - mówi o wizycie w Iraku Krzysztof Gołębiowski z KAI.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Terlikowski: dzięki Franciszkowi doszedł w Kościele do głosu nurt progresywny

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 19:00
- Można odnieść wrażenie, że dotychczasowy paradygmat teologii się przeżył. Szukamy nowego. Myśl papieża Franciszka jest próbą odpowiedzi na to szukanie nowego paradygmatu - mówił w Dwójce Tomasz Terlikowski.
rozwiń zwiń