X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pozostajemy w pełni oddani sprawie". UE deklaruje wsparcie dla Syrii

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 17:00
Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell zaapelował o hojne wsparcie dla Syrii, pogrążonej w wojnie domowej od 2011 r. i kryzysie humanitarnym. - Przesłanie Unii Europejskiej jest jasne - pozostajemy w pełni oddani sprawie Syrii i będziemy wspierać jej naród - podkreślił.
Josep Borrell, wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa
Josep Borrell, wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwaFoto: PAP/EPA/Francisco Seco/POOL
mid-epa09071739 (1).jpg
10. rocznica wybuchu konfliktu w Syrii. Prof. Boćkowski: nie ma szans na normalizację sytuacji

Deklaracje dotyczące pomocy są składane dziś podczas konferencji donatorów pod auspicjami Unii Europejskiej i ONZ. Organizowana jest ona po raz piąty, ale w tym roku z powodu pandemii odbywa się w formie wirtualnej.

Czytaj także:

Szef unijnej dyplomacji, otwierając konferencję, mówił o dramacie 13 mln osób, które musiały uciekać ze swoich domów z powodu wojny i ponad pięciu milionach uchodźców, którzy znaleźli schronienie w obozach w krajach sąsiadujących.

Posłuchaj
00:25 10990474_1.mp3 Borrell apeluje o hojne wsparcie dla Syrii podczas konferencji darczyńców (IAR)
Uchodźcy Syria free 1200 shutterstock.jpg
Niepokojące wnioski raportu dot. Syrii. Kolejnych 6 milionów osób straci dach nad głową

- Pandemia jeszcze bardziej pogorszyła już i tak tragiczną sytuację. Apeluję o hojne oferty podczas dzisiejszej konferencji, byśmy mogli choć trochę złagodzić cierpienie Syryjczyków. Przesłanie Unii Europejskiej jest jasne - pozostajemy w pełni oddani sprawie Syrii i będziemy wspierać jej naród - dodał Josep Borrell.

Poinformował, że Komisja Europejska, wzorem lat poprzednich, zadeklarowała wsparcie z unijnego budżetu w wysokości 560 mln euro.

W tegorocznej konferencji biorą udział przedstawiciele 50 krajów i prawie 30 organizacji regionalnych i międzynarodowych.

pb

Czytaj także

Mija 10 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Dr Targalski: ten konflikt dalej będzie się tlił

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 09:55
- Rosja chciałaby zakończyć ten konflikt, ale pod warunkiem, że sama będzie kontrolowała Syrię, a to nie jest w tej chwili możliwe. Sytuacja zależy zarówno od stosunków rosyjsko-irańskich, ale także od tego, jak dalej potoczą się sprawy na linii USA - Iran. Mimo zapowiedzi Joe Bidena o porozumieniu z Iranem w tej chwili nic nie wskazuje na to, by do niego doszło. Obie strony pokazują politykę siły - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, ekspert ds. międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lotnictwo tureckie zbombardowało pozycje Kurdów w Syrii. To pierwszy taki atak od 17 miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 09:24
Lotnictwo tureckie przeprowadziło w sobotę serię uderzeń z powietrza na cele kurdyjskie na przedmieściach miasta Ajn Isa w muhafazie Ar-Rakka - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Był to pierwszy taki atak od 17 miesięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie wojny. 10 lat konfliktu w Syrii i Libii

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 23:00
W Damaszku dyktator utrzymał się przy władzy, Muammar Kaddafi został stracony przez rebeliantów. W Libii jest szansa na pokój, natomiast Syria cały czas znajduje się w ogniu zbrojnego konfliktu. 
rozwiń zwiń