X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wielki Post to szczególna okazja, by otworzyć serca na miłość Boga". Papież z apelem o pokój w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 14:48
W dziesiątą rocznicę wybuchu wojny w Syrii papież wezwał strony konfliktu do okazania gestów dobrej woli i pojednania. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Riccardo De Luca - Update/shutterstock

Papież w katechezie powiedział, że okres Wielkiego Postu to szczególna okazja, by otworzyć serca na miłość Boga i Jego miłosierdzie.

shutterstock_papież free 1200.jpg
"Tylko solidarność i dbałość o Stworzenie mogą uratować ludzkość przed katastrofą". Papież o pandemii

Po modlitwie papież powiedział, że konflikt w Syrii doprowadził do jednej z największych katastrof humanitarnych naszych czasów. Podkreślił, że z powodu wojny najbardziej ucierpieli najsłabsi: biedni, kobiety i dzieci.

Posłuchaj
00:51 syria.mp3 Papież zaapelował o pokój w Syrii. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Zaapelował do stron konfliktu, by dały umęczonej ludności choć cień nadziei. "Życzyłbym sobie, aby społeczność międzynarodowa w zdecydowany sposób ponowiła wysiłki na rzecz zakończenia konfliktu i odbudowy tkanki społecznej i całego kraju" - dodał papież Franciszek.

Czytaj także:

W niedzielę rano papież odprawił uroczystą mszę w bazylice watykańskiej w związku z pięćsetleciem chrześcijaństwa na Filipinach.

itom

Czytaj także

8 lat temu Jorge Bergoglio został papieżem Franciszkiem. Posłuchaj jak wówczas komentowano wybór nowej głowy Kościoła

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 10:35
Pierwszy papież spoza Europy, pierwszy papież jezuita, następca biskupa Rzymu, który abdykował jako pierwszy od XII wieku - już w dniu wyboru wiadomo było, że obecny pontyfikat będzie różnił się od poprzednich. Czego w dniu wyboru Franciszka spodziewali się eksperci na antenach Polskiego Radia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Watykan: życzenia ze świata na 8. rocznicę pontyfikatu papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 18:57
Dokładnie 8 lat temu konklawe wybrało Franciszka na następcę Benedykta XVI. Kardynał Jorge Mario Bergoglio pochodzi z Argentyny - jak sam mówi: "z końca świata" i to właśnie z Ameryki Łacińskiej przyszło najwięcej depesz.
rozwiń zwiń