X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niger: uzbrojeni napastnicy spalili szkołę i zabili wiele osób. To kolejny taki atak

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 23:55
Co najmniej 10 osób zginęło w atakach na dwie miejscowości w regionie Tillabéri w południowo-zachodnim Nigrze - poinformowała nigerska służba bezpieczeństwa. Uzbrojeni napastnicy spalili szkołę i zastrzelili trzy osoby w Zibane, a w Gabado zabili 7 cywilów.
Mimo zaangażowania międzynarodowych sił antyterrorystycznych wciąż nie udaje się ograniczyć aktów terroru w Nigrze
Mimo zaangażowania międzynarodowych sił antyterrorystycznych wciąż nie udaje się ograniczyć aktów terroru w NigrzeFoto: shutterstock.com/Katja Tsvetkova
straż pożarna free 1200.jpg pożar free 1200
Tragiczna eksplozja cysterny w Nigrze, 58 osób nie żyje

Jak podkreślają funkcjonariusze, którzy prowadzą czynności w obu miejscach, liczba ofiar tych napaści nie jest ostateczna, a bilans może jeszcze wzrosnąć.

Czytaj także:

Nie jest znana tożsamość ani motywy napastników - żadne z ugrupowań, które wcześniej przeprowadzały podobne ataki, nie przypisało sobie ich autorstwa. W regionie działają ugrupowania związane z Państwem Islamskim oraz lokalne odłamy Al-Kaidy.

To kolejny zbrojny atak na południowym zachodzie Nigru, w regionie Tillabéri, który graniczy z Mali i Burkina Faso. W niedzielę miały tam miejsce trzy ataki, w których zginęło łącznie 137 osób.

Według miejscowych służb bezpieczeństwa za atak ten odpowiedzialni byli bojownicy Państwa Islamskiego.

Terror islamistów

Od 2010 r., gdy w Nigrze zaczęły działać lokalne grupy islamistów próbujących narzucić tamtejszemu społeczeństwu prawo i obyczaje islamskie, w kraju tym zginęło już kilkaset osób.

Mimo zaangażowania międzynarodowych sił antyterrorystycznych, wywodzących się m.in. z Francji i Stanów Zjednoczonych wciąż nie udaje się ograniczyć aktów terroru, porwań i egzekucji przedstawicieli administracji oraz wojska w regionie Sahelu, a zwłaszcza - na północy Nigerii i południu Nigru.

Ocenia się, że z powodu aktów terroru ok. 300 tys. osób opuściło w ostatnich latach swe domy w Nigrze i udało się do Nigerii, a 160 tys. znalazło tymczasowe schronienie w przygranicznych rejonach na granicy Nigru z Mali oraz Burkina Faso.

pb

Czytaj także

Piąta rocznica zamachów w Brukseli. Uczczono pamięć 32 ofiar, w tym Polki

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 13:20
W Brukseli minutą ciszy uczczono pamięć ofiar ataków terrorystycznych sprzed pięciu lat. Rano 22 marca 2016 r. terroryści zaatakowali na międzynarodowym lotnisku i w metrze zabijając 32 osoby, w tym Polkę i raniąc ponad 300 osób. Uroczystości upamiętniające ofiary zamachów odbyły się w kilku miejscach w Brukseli.
rozwiń zwiń