X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pod Kijowem działała komórka Państwa Islamskiego. Znaleziono wybuchową substancję

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 12:00
W obwodzie kijowskim na Ukrainie wykryto komórkę dżihadystycznej organizacji Państwa Islamskiego (IS), którą kierował bojownik poszukiwany przez jeden z krajów Europy Wschodniej za udział w walkach w Syrii - poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).
W ramach śledztwa SBU przeprowadziła dziewięć przeszukańzdj. ilustracyjne
W ramach śledztwa SBU przeprowadziła dziewięć przeszukań/zdj. ilustracyjneFoto: Reuters/Forum
Niger 1200 Forum.jpg
Atak dżihady stów w Nigrze. Co najmniej 56 osób nie żyje

Jak czytamy w komunikacie SBU, lider komórki przybył na Ukrainę w 2019 r., posługując się fałszywymi dokumentami. Po przyjeździe zebrał grupę obcokrajowców o podobnych poglądach - dodano.

Czytaj także:

SBU ustaliła, że ośrodek IS podrabiał paszporty Ukrainy i Rosji i zajmował się legalizowaniem na terytorium Ukrainy pobytu osób z krajów Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej. Śledczy twierdzą, że część z nich jest czynnymi bojownikami IS.

"Według planu liderów międzynarodowej organizacji terrorystycznej mieli oni »przeczekać« na Ukrainie po popełnionych przestępstwach" - napisała SBU.

Członkowie komórki dystrybuowali również materiały ekstremistyczne wśród potencjalnych zwolenników.

Liczne przeszukania

W ramach śledztwa z artykułu dotyczącego utworzenia organizacji terrorystycznej SBU przeprowadziła dziewięć przeszukań. Znaleziono m.in. wybuchową substancję zawierającą trotyl, granat, notatki z informacjami dotyczącymi przelewów finansowych do Syrii.

U osób objętych dochodzeniem wykryto symbolikę IS, materiały religijno-ekstremistyczne, a także udokumentowano ich rozmowy z innymi bojownikami IS za granicą dotyczące powrotu do Syrii, by brać udział w walkach - dodano.

pb

Czytaj także

Samobójczy zamach bombowy w Bagdadzie. Państwo Islamskie przyznało się do ataku

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 04:25
Państwo Islamskie (IS) wzięło na siebie odpowiedzialność za podwójny samobójczy zamach bombowy w stolicy Iraku Bagdadzie, w którym zginęły 32 osoby, a 110 zostało rannych - poinformował organ propagandowy IS agencja Amak.
rozwiń zwiń