X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Atak dżihadystów w Nigrze. Co najmniej 56 osób nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 23:35
Co najmniej 70 osób zostało poszkodowanych w Nigrze po atakach bojowników podejrzewanych o powiązania z tak zwanym Państwem Islamskim - podają tamtejsze służby bezpieczeństwa. Jak poinformowały dwie agencje odpowiedzialne za bezpieczeństwo kraju, do ataków doszło w pobliżu granicy z Mali.
Obóz dla uchodźców w Nigrze
Obóz dla uchodźców w NigrzeFoto: UNHCR/SELIM MEDDEB/Forum

Osoby uznawane za bojowników ISIS wkroczyły do dwóch wiosek w zachodniej części kraju, zabijając co najmniej 56 osób i raniąc co najmniej 20 - podał tamtejszy minister spraw wewnętrznych Alkache Alhada. Cytowane przez agencję Reutera służby podają liczbę 70 zabitych.

1200_Barkhane_EN.jpg
Akcja francuskich sił specjalnych w Mali. Zginęło kilkudziesięciu dżihadystów

Wschodnioafrykański kraj jest w trakcie liczenia głosów w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Cząstkowe wyniki wyborów ogłoszone w sobotę dają zwycięstwo nigeryjskiej partii demokratycznej, ale druga tura głosowania będzie konieczna do wyboru prezydenta, gdyż kandydat tej partii nie uzyskał wymaganej przewagi.

Czyta także:

W kraju obserwuje się zwiększoną liczbę ataków ekstremistów, konkurujących o przejęcie władzy nad terytorium kraju.

pkr

Czytaj także

Somalia: atak terrorystów na hotel. Co najmniej 17 ofiar śmiertelnych

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 09:46
Somalijskie siły bezpieczeństwa zabiły wszystkich czterech zamachowców, którzy dokonali ataku na hotel Elite w Mogadiszu - poinformowały władze. Na skutek zamachu zginęło co najmniej 17 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mali: rządząca junta wojskowa wypuściła z więzień ok. 180 dżihadystów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 05:16
Władze wojskowe, które przejęły władzę w Mali po zamachu stanu w sierpniu, uwolniły w sumie 180 więźniów związanych z organizacjami islamistycznymi - dowiedziała się agencja Associated Press od wysoko postawionego przedstawiciela rządu. Uwolnienie dużej grupy więźniów zdaje się potwierdzać tezę, że junta jest gotowa do większej pobłażliwości wobec islamistów - pisze AP.
rozwiń zwiń