X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska fundacja na ratunek potrzebującym. Kartony z żywnością dotarły do Sudanu Płd.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 05:45
250 kartonów z żywnością od polskich darczyńców dotarło właśnie do dzieci w Sudanie Południowym. Po niemal miesiącu drogi ciężarówka z pomocą dojechała do ośrodka dla niedożywionych dzieci w Gordhim. Dary zostały zebrane przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Wkrótce w Sudanie Południowym może rozpocząć się spowodowana powodziami nowa fala głodu, która potrwa nawet pół roku
Wkrótce w Sudanie Południowym może rozpocząć się spowodowana powodziami nowa fala głodu, która potrwa nawet pół rokuFoto: PAP/AA/ABACA
forum-1200.jpg
Tragiczna sytuacja w Sudanie Południowym. Pomaga Polska Akcja Humanitarna

Ciężarówka przejechała 2 tys. km. Sudańczykom zawiozła 40 tys. pakietów specjalnej żywności terapeutycznej, które wystarczą dla 1,5 tys. dzieci.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:43 10955761_1.mp3 Sudan Południowy: żywność od Polaków dotarła na miejsce - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciech Wilk mówi Polskiemu Radiu, że organizacja wspiera ośrodek w Gordhim od pięciu lat.

- W ramach tych działań uchroniliśmy od głębokiego niedożywienia czy nawet od śmierci głodowej ponad 5 tys. dzieci. Każdego roku w ośrodku wspieramy od 1000 do 1500 dzieci - dodaje Wojciech Wilk.

Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata. Powstało dekadę temu i od tego czasu toczą się tam walki etniczne. Konflikty zbrojne, jak i susza wygnały z kraju 2,5 mln ludzi.

Międzynarodowe organizacje szacują, że wkrótce w Sudanie Południowym może rozpocząć się spowodowana powodziami nowa fala głodu, która potrwa nawet pół roku.

pb

Czytaj także

Sudanowi Południowemu grozi pół roku głodu. Polska pomoc ratunkiem dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 06:44
250 kartonów z żywnością od polskich darczyńców trafi do dzieci w Sudanie Południowym. Konwój z pomocą Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej jest w drodze do specjalnego ośrodka w najmłodszym i jednym z najbiedniejszych krajów świata.
rozwiń zwiń