X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska pomaga Sudańczykom. Głoduje tam około 7 milionów osób

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 11:57
Warta 43 tysiące żywność trafi dzięki pomocy z Polski do mieszkańców Sudanu Południowego. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej poinformowało o wysłaniu do Sudańczyków transportu specjalistycznej żywności. Zakupiono ją ze zbiórki wśród Polaków. Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata, gdzie wiele osób mierzy się z głodem.
Audio
  • Sudan Południowy: żywność dzięki polskiej pomocy. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Żywność dla Sudańczyków
Żywność dla SudańczykówFoto: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Zapakowana specjalistyczną żywnością ciężarówka wyjechała do Sudanu Południowego z pobliskiej Kenii. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wyjaśnia, że kupienie towarów właśnie w Kenii jest znacznie tańsze niż wysyłanie ich samolotem z Polski. Pomoc trafi do mieszkańców północnej części kraju, gdzie polska organizacja ma swoją placówkę. Podobną pomoc zorganizowano w kwietniu ubiegłego roku.

Według szacunków międzynarodowych organizacji, w Sudanie Południowym głoduje teraz około siedem milionów osób, w tym wiele dzieci, którym grozi śmierć. Głodujący potrzebują specjalistycznego jedzenia, bo często nie są już w stanie pożywić się zwykłymi posiłkami.

Głód i wojny

Powodem głodu są walki zbrojne, susza i ubóstwo. Za jednodniowy zarobek Południowy Sudańczyk może kupić mniej niż jeden posiłek dziennie.

Czytaj więcej
sudan 1200.jpg
"Polacy w świecie". Nasza pomoc dla Sudanu Południowego

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Najpierw susza, teraz ulewy. Sudańczycy zostali bez żywności

Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata. Od czasu jego powstania przed ośmioma laty w kraju toczą się walki różnych grup etnicznych. Głód wygnał z kraju około 2.5 miliona osób. Najwięcej z nich uciekło do sąsiedniej Ugandy.

jp

Czytaj także

Michał Woś: Polska pomaga kształcić elity Afryki. Jest specjalny program studiów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 14:08
Od 2017 r. UKSW realizuje projekt organizacji studiów anglojęzycznych dla studentów mniejszości religijnych, którzy pochodzą z terenów objętych dyskryminacją oraz przemocą. To wyraz praktycznego działania Polski – ocenił minister do spraw humanitarnych Michał Woś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska pomoc dla Sudanu Południowego. Kraj walczy ze skutkami powodzi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 06:49
Kilkadziesiąt rodzin z Sudanu Południowego będzie mogło naprawić swoje domy dzięki pomocy z Polski. Chodzi o mieszkańców północnej części najmłodszego kraju na świecie. Tereny te w ostatnich tygodniach nawiedziły gwałtowne powodzie, które zniszczyły zarówno uprawy, jak i domostwa.
rozwiń zwiń