X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Iran przeciwny nieformalnemu spotkaniu ws. porozumienia nuklearnego. "Nie nastąpiła zmiana działań USA"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 23:41
Iran jest przeciwny przeprowadzeniu nieformalnego spotkania w sprawie powrotu do porozumienia nuklearnego z 2015 roku. Podjęcie takich rozmów, w które miałyby być zaangażowane Stany Zjednoczone, zaproponowała wcześniej Unia Europejska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Alexyz3d

Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Iranu Said Chatibzadeh powiedział, że biorąc pod uwagę ostatnie oświadczenia i działania Stanów Zjednoczonych oraz trzech krajów europejskich - Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii - Iran "nie uważa, by nadszedł właściwy czas na nieformalne spotkanie z tymi państwami, zaproponowane przez unijnego koordynatora". Rzecznik irańskiego MSZ dodał, że "nadal nie nastąpiła zmiana stanowiska i działań USA", a administracja nowego prezydenta Joe Bidena kontynuuje - jak to określił - "nieudaną politykę maksymalnej presji Trumpa".

shutterstock_iran teheran 1200 free.jpg
Minister obrony Izraela: za eksplozją statku w Zatoce Omańskiej stoi Iran

Dalsze kroki

Rzecznik Białego Domu Jen Psaki oświadczyła, że Stany Zjednoczone są rozczarowane odpowiedzią Iranu na propozycję nieformalnego spotkania. Zaznaczyła, że USA nadal pozostają w gotowości do "ponownego zaangażowania w konstruktywną dyplomację zmierzającą do wzajemnego powrotu do zobowiązań" porozumienia z 2015 roku. Rzecznik zapowiedziała, że Waszyngton będzie kontaktował się w tej sprawie z pozostałym czterema stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ - Chinami, Francją, Rosją, Wielką Brytanią - oraz dodatkowo Niemcami.

Dodała, że mimo rozczarowania odpowiedzią Iranu, "pozostajemy gotowi ponownie zaangażować się w konstruktywną dyplomację, aby osiągnąć wzajemny powrót do przestrzegania zobowiązań porozumienia".

Czytaj także:

Porozumienie nuklearne z Iranem dotyczyło kontroli irańskiego programu rozwoju broni jądrowej. Zostało zawarte 14 lipca 2015 roku w Wiedniu pomiędzy Iranem a sześcioma mocarstwami - w tym pięcioma stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ: USA, Rosją, Wielką Brytanią, Francją i Chinami oraz Niemcami. Dodatkową stroną porozumienia była Unia Europejska. Porozumienie dawało inspektorom ONZ dostęp do irańskich instalacji wojskowych w zamian za zniesienie sankcji.

8 maja 2018 roku ówczesny prezydent USA Donald Trump ogłosił wycofanie się Stanów Zjednoczonych z porozumienia nuklearnego, które uważał za nieudane.


pkr

Czytaj także

Iran: nowe konstrukcje w ośrodku nuklearnym. Ujawniono zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 13:00
- Iran rozpoczął prace budowlane w miejscu, w którym znajduje się podziemny ośrodek jądrowy w Fordo - poinformowała w piątek agencja AP, powołując się na zdobyte zdjęcia satelitarne. Iran dotąd nie informował o żadnej nowej konstrukcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stany Zjednoczone komunikowały się z Iranem ws. zatrzymanych obywateli. Pośredniczyła Szwajcaria

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 21:00
Komunikacja między Teheranem a Waszyngtonem na temat obywateli USA, zatrzymanych w Iranie, była prowadzona za pośrednictwem ambasady Szwajcarii, która reprezentuje interesy USA, a nie poprzez bezpośredni kontakt - podał w niedzielę irański serwis internetowy.
rozwiń zwiń