X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nasza cierpliwość wobec Iranu ma swoje granice". Departament Stanu USA ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 00:35
- Cierpliwość Stanów Zjednoczonych wobec Iranu nie jest nieograniczona - oświadczył rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price. Waszyngton oczekuje na odpowiedź Teheranu w kwestii powrotu do dyskusji na temat porozumienia nuklearnego z 2015 r.
Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price
Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned PriceFoto: Reuters/Forum
IRAN pap 1200.jpg
Pat ws. umowy atomowej między Iranem a USA. Teheran czeka na ruch Waszyngtonu

Administracja prezydenta USA Joe Bidena sześć dni temu przyjęła zaproszenie od europejskich mocarstw na nieformalne spotkanie z Iranem i innymi sygnatariuszami porozumienia z 2015 r. w sprawie jego utrzymania. Władze irańskie nie ustosunkowały się do tej propozycji.

Czytaj także:

- Nasza cierpliwość ma swoje granice - powiedział dziennikarzom Price, zapytany, jak długo aktualna pozostanie amerykańska oferta dialogu. Podkreślił, że biorąc pod uwagę ostatnie działania Teheranu w zakresie jego programu nuklearnego, kwestia rozmów stała się "pilnym wyzwaniem" dla USA.

shutterstock iran free rakiety free 1200.jpg
"Niepokojące kroki". Borrell wzywa Iran do powrotu do porozumienia nuklearnego

- Wierzymy jednak, co prezydent Biden jasno wyraził, że najskuteczniejszym sposobem zapewnienia, że Iran nigdy nie zdobędzie broni jądrowej, jest dyplomacja - dodał Price.

Jednocześnie rzecznik Departamentu Stanu wyjaśnił, że Biały Dom nie zamierza uzależniać powrotu do dialogu od uwolnienia przez Iran Amerykanów, przetrzymywanych w tym kraju. - Ich powrót do kraju to dla nas priorytet. Nie chcemy jednak wiązać ich losu z problemem, który jest złożony, trudny i może trwać przez długi czas - podkreślił.

Władze irańskie potwierdziły, że oficjalnie rozpoczęły ograniczanie międzynarodowych inspekcji w swych obiektach nuklearnych. Według ekspertów Teheran w ten sposób próbuje wywrzeć presję na kraje europejskie i USA, by zniosły sankcje gospodarcze i przywróciły umowę nuklearną z 2015 r.

Najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei oświadczył, że jego kraj nie zamierza kapitulować wobec amerykańskich nacisków w sprawie programu nuklearnego i zagroził, że Iran może wzbogacać uran do 60 proc. czystości, jeśli zajdzie taka potrzeba.

pb

Czytaj także

Prof. Boćkowski: Unia Europejska może stać się negocjatorem między Stanami Zjednoczonymi a Iranem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 14:13
Peter Stano, rzecznik Komisji Europejskiej ds. międzynarodowych oznajmił w piątek na konferencji prasowej w Brukseli, że deklaracje prezydenta USA Joe Bidena na temat gotowości do powrotu do rozmów z Iranem tworzą przestrzeń dla działań dyplomatycznych. - Unia europejska Europa może spokojnie w imieniu Stanów Zjednoczonych negocjować z Iranem - skomentował to w Programie 1 Polskiego Radia prof. Daniel Boćkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stany Zjednoczone komunikowały się z Iranem ws. zatrzymanych obywateli. Pośredniczyła Szwajcaria

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 21:00
Komunikacja między Teheranem a Waszyngtonem na temat obywateli USA, zatrzymanych w Iranie, była prowadzona za pośrednictwem ambasady Szwajcarii, która reprezentuje interesy USA, a nie poprzez bezpośredni kontakt - podał w niedzielę irański serwis internetowy.
rozwiń zwiń