X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jesteśmy na rozstajach". Brytyjska opozycja oskarża rząd ws. pandemii

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 16:50
Zdaniem brytyjskiej opozycji, wieloletnia polityka i przesadna wiara w wolny rynek sprawiły, że Wielka Brytania odczuła pandemię wyjątkowo dotkliwie.
Lider Partii Pracy Keir Starmer
Lider Partii Pracy Keir Starmer Foto: shutterstock/Dominic Dudley

Polityka oszczędności, niedoinwestowanie służby zdrowia i domów dla osób starszych, ignorowanie nierówności - zdaniem szefa lewicy - to wszystko sprawiło, że Królestwo odczuło pandemię wyjątkowo dotkliwie. Keir Starmer wskazał na Konserwatystów jako winnych tej sytuacji.

mid-epa08988051 (1).jpg
W Wlk. Brytanii wykryto kolejną mutację koronawirusa. Prawdopodobnie pochodzi ona z Nigerii

- Chodzi o ideologię, która zawiodła: nie dała nam długoterminowego bezpieczeństwa. Ideologię obojętną na moralną i ekonomiczną potrzebę walki z nierównościami. Ideologię, która sprawiła, że w czasie najcięższej próby Wielka Brytania była nieprzygotowana - wyliczał szef lewicy, nawiązując do polityki zaciskania pasa, jaka latami obowiązywała pod rządami premierów Davida Camerona i Theresy May.

Propozycje brytyjskiej lewicy

Partia Pracy proponuje więcej miejsca dla państwa w gospodarce, tak, by wspierało ono słabszych, by stało na straży sprawiedliwości. Keir Starmer jest przekonany, że w brytyjskim społeczeństwie zaszła zmiana w myśleniu i chce ono bardziej prospołecznych rozwiązań. Nowy lider lewicy porównuje obecny moment do chwil tuż po zakończeniu II Wojny Światowej, gdy społeczne przyzwolenie na bardziej lewicową politykę pozwoliło na budowę zrębów państwa opiekuńczego, w tym służby zdrowia, która do dziś pozostaje dumą zarówno na brytyjskiej lewicy, jak i prawicy.


Posłuchaj
00:52 10915182_1.mp3 Brytyjska opozycja oskarża rząd w sprawie pandemii. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)

 

- Jesteśmy na rozstajach - przekonywał Keir Starmer. Podkreślił jednak, że jest otwarty na biznes. Zadeklarował, że jego partia otworzy się też na przedsiębiorców, a w niedawnej przeszłości zbyt często ich "ledwie tolerowała lub widziała tylko jako potencjalnych podatników". To próba odcięcia się od poprzedniego, lidera Jeremy'ego Corbyna, członka lewego skrzydła ugrupowania.

Konserwatyści, odpowiadając na zarzuty lewicy, powiedzieli, że "jest za wcześnie, by porównywać to, jak poszczególne kraje radzą sobie z pandemią, bo pandemia jeszcze się nie skończyła". Administracja Borisa Johnsona wskazała też na postępy w programie szczepień. Londyn szczepi szybciej niż którekolwiek państwo Unii Europejskiej.

Czytaj także:

Premier Boris Johnson deklarował też w przeszłości, że będzie prowadził bardziej prospołeczną politykę niż jego konserwatywni poprzednicy. Mówił o potrzebie wyrównywania szans i pomocy między innymi dla biedniejszych regionów północnej Anglii. Ich mieszkańcy tradycyjnie głosowali tam na lewicę, ale w ostatnich wyborach przerzucili często głosy na Konserwatystów.

kmp


  Czytaj także

  Londyn obawia się zakażonych nowymi wariantami koronawirusa. Zaostrzone zasady przybywania na Wyspy

  Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 16:58
  Obowiązkowe testy dla każdego przybywającego na Wyspy, a dla tych, którzy próbują oszukać system - nawet dwa tysiące funtów kary lub wieloletnie więzienie. W Szkocji pojawi się obowiązkowa kwarantanna w hotelu dla wszystkich, w Anglii zaś - dla przybyszów z krajów na tzw. "czerwonej liście". - oto założenia uszczelniania granic Zjednoczonego Królestwa. Działania rządu w Londynie wynikają z obawy przed napływem ludzi zakażonych nowymi wariantami koronawirusa.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Brytyjski minister zdrowia już zarezerwował wakacje. Nie odpowiedział, czy wyjadą też jego rodacy

  Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 16:37
  - Rząd robi wszystko, aby Brytyjczycy mogli w tym roku wyjechać na wakacje, ale jest za wcześnie, by przesądzać, czy będzie to możliwe - powiedział w czwartek minister zdrowia Matt Hancock, przyznając zarazem, że on sam już zarezerwował sobie pobyt w Kornwalii latem.
  rozwiń zwiń