X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brazylia chce lokalnej szczepionki od AstraZeneki. Preparat czeka na aprobatę

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 01:52
Brazylijski regulator rynku artykułów medycznych Anvisa poinformował w piątek, że szczepionka na COVID-19, opracowana przez uniwersytet Oxford i firmę AstraZeneca, został zgłoszona do oficjalnego zatwierdzenia. Szczepionkę AstraZeneca zgłosił finansowany przez władze federalne Fiocruz Institute, który ma ją produkować lokalnie z przeznaczeniem do użycia w Brazylii. 
Szczepionka AstraZeneki została już dopuszczona do użytku m.in. w Unii Europejskiej
Szczepionka AstraZeneki została już dopuszczona do użytku m.in. w Unii EuropejskiejFoto: Reuters/ FORUM

Informację potwierdził rzecznik AstraZeneca Plc. Dotychczas szczepionka była dopuszczona do stosowania w tym kraju jedynie w nadzwyczajnych sytuacjach. Brytyjska szczepionka jest kluczowym elementem federalnego planu szczepień. Według Reutera, rząd zamówił dostawy substancji niezbędnych do wyprodukowania 100 mln dawek.

astrazeneca_pap_1200.jpg
Jak działa szczepionka AstraZeneki? "Jest nieco odmienna od preparatów Pfizera i Moderny"

Dostawy te były wielokrotnie opóźniane i - jak dotychczas - jeszcze nie dotarły. Nie wiadomo też kiedy to nastąpi. Tymczasem AstraZeneca ma problemy z zaspokojeniem popytu na swoją szczepionkę na światowych rynkach.

Chiński monopol na brazylijskim rynku

Obecnie Brazylia, której liczba mieszkańców przekracza 210 mln, jest uzależniona od chińskiej szczepionki produkowanej przez Sinovac Biotech Ltd. Sprowadziła też z Indii 2 mln gotowych dawek szczepionki AstraZeneki.

Czytaj także: 

Tymczasem liczba zgonów i nowych zachorowań na COVID-19 utrzymuje się w Brazylii na bardzo wysokim poziomie. Według opublikowanych w piątek danych ministerstwa zdrowia w ciągu ubiegłych 24 godzin zarejestrowano 1 119 zgonów i 59 828 kolejnych zakażeń. Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wynosi obecnie 9,12 mln a zgonów 222 666.


opr. Johns Hopkins University

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, który oświadczył już, że nie zaszczepi się jakąkolwiek szczepionką, jest pod coraz większą presją aby przyspieszył powolny i nieskoordynowany proces produkcji i szczepień. 


mbl

Czytaj także

Eksport szczepionek poza UE zablokowany? Bruksela reaguje na opóźnienia w dostawach

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 06:47
Możliwa będzie blokada eksportu poza Unię szczepionek tych firm, które spóźniają się z dostawami do krajów członkowskich. Komisja Europejska zaproponuje dziś specjalny mechanizm w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy z dostawą szczepionek w UE. Politolog: za miesiąc państwa będą prowadziły własne negocjacje

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 10:31
- Myślę, że za miesiąc nikt nie będzie brał pod uwagę na poważnie kwestii solidarności, tylko państwa będą prowadziły własne negocjacje i ta zasada egoizmu w stosunkach międzynarodowych zwycięży - powiedział o kryzysie w dostawie szczepionek dla państw UE prof. Jacek Reginia-Zacharski.
rozwiń zwiń