X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przywódcy UE wezwali Rosję do uwolnienia Nawalnego. "Jego prawa muszą być przestrzegane"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 01:25
Przywódcy 27 unijnych krajów wezwali Rosję do natychmiastowego uwolnienia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Został on aresztowany w niedzielę na moskiewskim lotnisku, po przylocie z Niemiec. Tam przez pięć miesięcy był leczony po zamachu w Rosji na jego życie z udziałem bojowego środka chemicznego nowiczok. Relacja Beaty Płomeckiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/areporter
QQ.jpg
"Nie żałuję powrotu do Rosji". Aleksiej Nawalny zabrał głos ws. aresztowania

Ta sprawa zostało krótko omówiona podczas wideokonferencji z udziałem przywódców 27 krajów, o czym poinformował przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:26 10862003_1.mp3 Apel przywódców UE (IAR)
demo.jpg
Władze Moskwy nie zgodziły się na demonstrację w obronie Nawalnego

- Potępiamy aresztowanie Aleksieja Nawalnego przez rosyjskie władze. Jego prawa muszą być w pełni i bezwarunkowo przestrzegane - powiedział szef Rady. Dodał, że Unia oczekuje również od Rosji pilnego przeprowadzenia niezależnego i przejrzystego dochodzenia w sprawie zamachu na życie Aleksieja Nawalnego i pełnej współpracy z Organizacją do spraw Zakazu Broni Chemicznej.

Aresztowanie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego w Moskwie będzie jednym z głównych tematów poniedziałkowego spotkania unijnych ministrów spraw zagranicznych w Brukseli.

pb

Czytaj także

PE wzywa do zatrzymania budowy Nord Streamu 2. Unia reaguje na aresztowanie Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 13:49
Parlament Europejski wzywa do zaostrzenia sankcji wobec Rosji i zatrzymania budowy Nord Streamu 2. Projekt rezolucji w tej sprawie widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Dokument, uzgodniony przez większość grup politycznych, ma być jutro głosowany na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli. To reakcja na aresztowanie w niedzielę w Moskwie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europosłowie apelują o zaostrzenie sankcji wobec Rosji za aresztowanie Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 14:37
Zdecydowana większość europosłów zaapelowała podczas debaty na sesji plenarnej w Brukseli o zaostrzenie sankcji wobec Rosji w związku z aresztowaniem opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Został on zatrzymany przedwczoraj na moskiewskim lotnisku po przylocie z Niemiec, gdzie przez 5 miesięcy był leczony po zamachu na jego życie w Rosji z użyciem bojowego środka chemicznego - nowiczok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rezolucja PE dotycząca zatrzymania Nawalnego. W projekcie podtrzymano sprzeciw wobec Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 14:37
Apel o zatrzymanie budowy Nord Stream 2 pozostał w projekcie rezolucji Parlamentu Europejskiego, która dziś po południu jest głosowana na sesji plenarnej w Brukseli - informuje korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń