X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Władze Moskwy nie zgodziły się na demonstrację w obronie Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 19:34
Władze Moskwy nie zaakceptowały wniosku o przeprowadzenie 30 stycznia demonstracji w obronie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Organizatorzy - Libertariańska Partia Rosji - przekazali w środę, że merostwo powołało się na sytuację epidemiczną.
Prawnicy Nawalnego, Vadim Kobzev and Olga Mikhailova, udzielają mediom informacji o aktualnej sytuacji opozycjonisty
Prawnicy Nawalnego, Vadim Kobzev and Olga Mikhailova, udzielają mediom informacji o aktualnej sytuacji opozycjonistyFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Według władz Moskwy w związku z epidemią wszystkie wydarzenia publiczne są zabronione. Partia Libertariańska zapowiadała, że w wiecu weźmie udział 10 tysięcy ludzi.

Czytaj także:
Zrzut ekranu 2021-01-20 133214.jpg
Fundacja Nawalnego opublikowała materiał o "pałacu" dla Putina. Dokument ma już 22 miliony wyświetleń

Współpracownicy Nawalnego wezwali do demonstracji w jego obronie i zamierzają przeprowadzić takie wiece już 23 stycznia. W niektórych regionach do aktywistów przychodzi policja, która wręcza im ostrzeżenia o tym, że demonstracje odbędą się bez zezwolenia.

Policja przyszła w środę do sztabów Nawalnego w Omsku, Saratowie i w Kazaniu. Z pomieszczeń sztabu w Omsku policjanci zabrali sprzęt.

Czytaj także:

Nawalny w areszcie 

W moskiewskim areszcie spotkał się z Nawalnym jego adwokat Wadim Kobziew, ale dopuszczono go do opozycjonisty tylko na pół godziny. - Wyspał się, jest dziarski i wesoły, na ile można być wesołym w takiej sytuacji. Karmią dobrze, warunki są dobre - relacjonował adwokat.

Natomiast żona polityka Julia Nawalna poinformowała o problemach z przekazaniem mu listu drogą elektroniczną. Najpierw służby więzienne potwierdzały, że list przeszedł przez cenzurę i został Nawalnemu doręczony. Potem - że "cenzor przez pomyłkę wysłał wiadomość o dostarczeniu listu" i że faktycznie listu Nawalny nie otrzymał.

We wtorek Nawalna informowała o samochodzie stojącym przed jej domem, w którym - według niej - siedzą stale obserwujący ją funkcjonariusze.

Czytaj także:
Nawalny.jpg
"Nawalny miał zginąć". Kuczyński o próbie otrucia rosyjskiego opozycjonisty

Wsparcie znanych osób i redakcji

Ze słowami wsparcia dla Nawalnego i jego rodziny i z żądaniami jego uwolnienia zwracają się poprzez YouTube znani artyści, dziennikarze, opozycjoniści, m.in. ekonomista Siergiej Gurijew, pisarz Dmitrij Głuchowski, reżyser Iwan Wyrypajew, gwiazda dziennikarstwa telewizyjnego Jurij Dudź.

Redakcje mediów niezależnych opublikowały oświadczenia w obronie Nawalnego. Konta tych redakcji na Instagramie, jak i konta zwolenników Nawalnego stały się w środę celem ataku z użyciem botów.

jbt

Czytaj także

Aresztowanie Aleksieja Nawalnego. Ekspert: może trafić do kolonii karnej

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 21:30
- Cały ten spektakl, który można było obserwować, ma przede wszystkim na celu wyeliminowanie Nawalnego, dlatego, że najprawdopodobniej, jak się uważa, ten wyrok z 2014 roku zostanie mu odwieszony - powiedział Marek Budzisz, ekspert ds. Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europosłowie chcą sankcji na Rosję po aresztowaniu Nawalnego. Znamy projekt rezolucji

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 15:25
Potępienie aresztowania Aleksieja Nawalnego i apel o rozszerzenie sankcji wobec Rosji - to wspólne punkty projektów rezolucji kilku grup w Parlamencie Europejskim. Z dokumentami zapoznała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń